8 lat temu

Nostradamus Bałkanów – co przewiduje dla Europy?

Niewidoma mieszkanka Bułgarii czczona w Rosji i południowej Europie jako prorokini Baba Vanga przewiduje przyszłość Europy.

baba-vanga

Do tej pory prawidłowo przewidziała ataki z 11 września, Boxing Day z 2004 roku, wybuch w Fukushimie oraz narodziny ISIS. Co zapowiada na 2016 rok?

Prorokini zmarła w 1996 roku w wieku 85 lat. W czasie swojej trawiącej 50 lat kariery jasnowidza zapowiedziała wiele katastrof naturalnych. Między innymi topnienie pokrywy lodowej i wzrost temperatury wód morskich jeszcze w latach ’50-tych zanim ktokolwiek słyszał o efekcie cieplarnianym.

Wyznawcy Vangi wierzą również, że jej wizja „ogromnych fal” zstępujących na wybrzeże, „zakrywając ludzi oraz miasta wodą” jest opisem tsunami z 2004 roku.

Jednak to przewidywania prorokini na temat „wielkiej islamskiej wojny” skłaniają jej wyznawców do wznoszenia ostrzeżeń przed ostateczną zagładą. Baba Vanga w swoim proroctwie na temat 2016 roku ostrzega świat przed inwazją Muzułman na Europę. Wydarzania, które sięgają zdaniem wieszczki aż do arabskiej wiosny, doprowadzą do „użycia broni chemicznej przeciw Europejczykom i utworzenia europejskiego kalifatu z centrum w Rzymie w 2043 roku”.

Zapowiada również, że Europa jaką znamy chyli się ku końcowi, przestanie istnieć na skutek sukcesywnej eliminacji całej populacji naszego kontynentu, która doprowadzi do „całkowitego wyludnienia” oraz “pozbawienia życia wszelkich nieużytków”.

Baba Vanga to Vangelia Pandeva Dimitrova urodzona we wsi Strumica, ulokowanej w ówczesnym Imperium Osmańskim. Wiodła zwykle życie wiejskiej dziewczynki aż do 12 roku życia, gdy na skutek niezwykle ostrej nawałnicy przechodzącej przez wieś została dotkliwie poturbowana. Bez odpowiedniej opieki medycznej jej poranione oczy stracił zdolność widzenia, skazując kobietę na życie w ciemności.

Jak twierdzi w tych dniach doświadczyła pierwszych wizji, zdobyła również zdolności uzdrawiania. Udało jej się przekonać swoich pobratymców do prawdziwości swoich zdolności, szybko rozwijając coś w rodzaju kultu swojej osoby. Wieść o jej zdolnościach rozniosła się po kraju, ściągając przed oblicze wieszczki najzamożniejszych i wpływowych ludzi w kraju. Wkrótce stała się również doradcą liderów bułgarskiej partii komunistycznej.

cc862fba91d3b4bfd8bc259e5b7b2b1a

Najsłynniejsze z wizji Baba Vangi, które się sprawdziły według zwolenników wieszczki

Niektóre z tych wizji, robiły piorunujące wrażenie nawet na osobach podchodzących z dystansem do kwestii związanych z paranauką.

Wizja z 1950 roku: globalne ocieplenie i tsunami z 2004 roku.

„Zimne regiony staną się ciepłe … wulkany obudzą się. Ogromna fala pokryje wybrzeża pełne ludzi i miast, wszystko zniknie pod wodą.”

„Wszystko się roztopi, zupełnie jak lód”.

Wizja z 1989 roku: 11 września 2001 – atak terrorystyczny na Nowy Jork.

„Horror, horror! Amerykańscy bracia (podobno jest to odniesienie do dwóch bratnich wież) upadną po ataku stalowych ptaków (dwa porwane samoloty pasażerskie). Wilki będą wyć w buszu (uważa się za odniesienie do ówczesnego prezydenta USA George’a Busha) a niewinna krew będzie tryskać”.

Wizja z 1980 roku: Zatopienie rosyjskiego podwodnego okrętu atomowego Kursk w 2000 roku.

Ujrzała załogę umierającą straszną śmiercią w przeciągu aż kilku dni, podczas gdy międzynarodowe ekipy ratownicze będą bezskutecznie próbować odzyskać naczynie z głębi oceanu. Aż do momentu nastąpienia tragedii ludzie sądzili, że Wanga odnosi się do rosyjskiego miasta Kursk.

„Na przełomie XIX i XX wieku, w sierpniu 1999 lub 2000, Kursk zostanie pokryty wodą, a cały świat będzie płakał nad nim.”

Wybór Baracka Obamy.

Vanga podobno słusznie przewidział, że 44 prezydentem Stanów Zjednoczonych będzie Afroamerykanin. Jednak twierdzi również, że będzie to „ostatni prezydent USA”.

Nadchodząca apokalipsa

Główne przewidywania dotyczące 2016 roku i przyszłości:

 • 2016: „Muzułmanie” zaatakują Europę, która „przestanie istnieć taką jaką ją znamy. Wyniszczające kampanie będą trwać latami, wyludniając kontynent i pozostawiając go „prawie pustym”.
 • 2023: Orbita Ziemi ulegnie zmianie (nikt tak naprawdę nie wie, co ma na myśli).
 • 2025: Populacja Europy osiągnie poziom niemal zerowy.
 • 2028: Ludzkość będzie latać na Wenus w nadziei na znalezienie nowych źródeł energii.
 • 2033: Poziom wody wzrośnie na skutek roztopienia się pokrywy lodowej (co już postępuje).
 • 2043: Transformacja Europy na kalifat islamski zostanie zakończona. Rzym jako stolica. Gospodarka na świecie rozwija się pod panowaniem muzułmańskim.
 • 2066: Ameryka użyje nowego rodzaju borni zmieniającej klimat by powrócić do Rzymu i przywrócić chrześcijaństwo.
 • 2076: Komunizm powróci do Europy i rozprzestrzeni się na całym świecie.
 • 2084: Natura zostanie odrodzona (nikt nie jest pewien co to znaczy).
 • 2100: Stworzone przez człowieka słońce oświetli ciemną stronę naszej planety (prace nad projektem już trwają – naukowcy pracują nad stworzeniem sztucznego słońca przy użyciu technologii syntezy jądrowej).
 • 2130: Z pomocą obcych, cywilizacja zacznie żyć pod wodą.
 • 2170: Globalna susza.
 • 2187: Dwie duże erupcje wulkaniczne zostaną pomyślnie powstrzymane.
 • 2201: Temperatura na ziemi zacznie spadać w miarę jak procesy termojądrowe w słońcu zaczną zwalniać.
 • 2262: Planety będą powoli zmieniać orbity. Mars będzie zagrożony przez komety.
 • 2354: Wypadek na sztucznym słońcu wywoła więcej susz.
 • 2480: Dwa sztuczne słońca zderzą się pozostawiając Ziemię w ciemnościach.
 • 3005: Wojna na Marsie zmieni trajektorię planety.
 • 3010: Kometa uderzy w Księżyc. Ziemia będzie otoczona pierścieniem skał i popiołu.
 • 3797: W tym czasie wszystko na Ziemi umrze. Jednak ludzka cywilizacja będzie już na tyle rozwinięta by opuścić planetę.

Na koniec, żeby was uspokoić dodamy, że nie wszystkie przepowiednie Baby Vangi się sprawdziły. 3/4 z nich okazała się być prawdziwa.

Sceptycy podkreślają, że wartość przepowiedni byłaby uznana, gdyby udało się za ich pomocą przewidzieć wydarzenia, a nie tylko dopasować przepowiednie do tego, co już się wydarzyło.

Nie mniej jednak Baba Vanga to bardzo ciekawa postać.

Zapraszamy jeszcze do oddania głosu w ankiecie – czy wierzycie w te przepowiednie?


web polls