7 lat temu

Turystyczna koszulka z ikonami pozwoli komunikować się podczas podróży, gdy nie znamy języka

W dzisiejszych czasach podróżować można wszędzie, jeżeli tylko mamy czas, pieniądze i paszport. O ile w Europie raczej nie będzie problemów z komunikacją, to w Azji, czy Afryce mogą się już pojawić.

travel-shirt-iconspeak-world-11

Jak się porozumieć, kiedy lokalni mieszkańcy nas nie rozumieją? Można gestykulować, jest to bardzo skuteczne. Można też pokazać, o co nam chodzi. Zwłaszcza jeżeli mamy akurat na sobie koszulkę IconSpeak z 40 ikonami, będącymi reprezentacją najważniejszych potrzeb w czasie podróży.

Koszulka powstała z potrzeby chwili. Jej pomysłodawcy, trzech szwajcarskich urzędników, tak mówią o swoim dziele:

„Wiele razy podczas podróży zdarzały się momenty, kiedy ciężko było się porozumieć, nie znając języka. Jedynym rozwiązaniem problemu było rysowanie znaków i symboli na czymkolwiek, od kawałka papieru, po zwykłą ziemię.

Wtedy właśnie najczęściej myśleliśmy, jakie to byłoby wygodne, gdyby mieć ze sobą zestaw najważniejszych ikon w formie prostej i wygodnej do korzystania. Tak, żeby dało się szybko i jednoznacznie wyjaśnić, czego się potrzebuje i żeby inni ludzie to zrozumieli.”

travel-shirt-iconspeak-world-15

travel-shirt-iconspeak-world-12

Wkrótce zaczęli rysować znaczki w notesie, kompletując najważniejsze i szukając pomysłów na jednoznaczne przedstawienia, które byłyby przydatne każdemu turyście.

Koszulka, którą widzicie poniżej, jest dziełem ich pracy. Świetny pomysł wynikający z potrzeby chwili przerodził się w praktyczne turystyczne akcesorium.

travel-shirt-iconspeak-world-4

travel-shirt-iconspeak-world-2

travel-shirt-iconspeak-world-13

travel-shirt-iconspeak-world-14

travel-shirt-iconspeak-world-5

Więcej informacji na stronie iconspeak.world