8 lat temu

Nie wyrzucaj tych woreczków do śmieci!

Te małe opakowania kulek krzemionkowych są bardziej przydatne niż wam się wydaje.

Silicagel1

Przy zakupie nowej pary butów lub najnowszego urządzenia elektronicznego do produktu zwykle jest dołączone małe opakowanie podpisane „Żel krzemionkowy. Osuszacz. Nie jeść „. Większość z nas prawdopodobnie wyrzuca je do śmieci. Jednak istnieje wiele dodatkowych zastosowań, dla których możemy ich użyć – następnym razem nie spiesz się tak wyrzucając je do śmieci.

Chociaż na opakowaniu jasno napisane jest „Nie jedz”, kulki nie są w rzeczywiści toksyczne. Woreczki są wypełnione małymi perełkami dwutlenku krzemu, a jedyne realne niebezpieczeństwo jakie stwarzają, to możliwość zadławienia się nimi przez małe dzieci.

Uratuj mokry telefon

Zapomnij o ryżu. Następnym razem, gdy twój telefon ulegnie zamoczeniu, należy pozostawić go w pojemniku z tymi małymi woreczkami na noc – powinny go całkowicie wysuszyć.

Chroń aparat przed wilgocią

Podczas przenoszenia aparatu z zimnego do ciepłego miejsca (np. wchodząc do budynku), na obiektywie może się skroplić woda. Przechowuj pakiet pochłaniacza wilgoci w torbie aparatu, aby chronić soczewki.

Widoczność na przedniej szybie

Jeśli zostawisz kilka z tych pakietów na desce rozdzielczej pod szybą swojego samochodu, pomogą one osuszyć powietrze i szybko wyczyścić przednią szybę.

Zapobiegaj śmierdzącym butom z siłowni

Jeśli będziesz trzymać paczkę lub dwie kulek w swojej torbie na siłownię lub wewnątrz butów, będą one zapobiegać powstawaniu w nich pleśni i zmniejszą nieprzyjemny zapach.

Żyletki wolne od rdzy

Ponieważ twoje żyletki są stale w wilgotnym otoczeniu, mogą szybko zardzewieć. Przechowuj je w pojemniku z pakietem żelu krzemionkowego a pozostaną suche i ostre.

Chroń stare zdjęcia i dokumenty

Ostatnią rzeczą, na jaką masz ochotę, to żeby okazało się, że twoje ulubione fotografie i ważne dokumenty zostały zniszczone przez wilgoć. Przechowuj je razem z pakietami absorpcyjnymi, aby zapobiec ich zawilgoceniu.

Suszenie kwiatów

Żel krzemionkowy jest często sprzedawany w kwiaciarniach, ponieważ jest to świetny sposób na suszenie kwiatów. Napełnij woreczkami miskę i wstaw do niej doniczkę z otworkiem u spodu, czekaj tydzień lub dwa aż kwiatek będzie odsuszony z nadmiaru wody.