8 lat temu

Mroczna prawda o słodkich pingwinach

pingwiny-1-ciekawe

Czy pingwiny nie są jednymi z najsłodszych zwierząt? Łączą się w pary na całe życie, wspólnie chronią członków stada przed zimnem, a do tego przeuroczo wyglądają. Nie dajcie się jednak zwieść tym zniewalającym oczkom.

Seks i przemoc – to ich prawdziwa natura.

Podczas jednej z pierwszych ekspedycji na Antarktydę w 1911 roku odkrywca George Murray Levick zauważył szokujące zachowania wśród tych zwierząt. Dostarczone przez niego informacje zostały w wiktoriańskiej Anglii uznane za niestosowne dla publicznej wiadomości. W efekcie przez ponad sto lat prawda o agresywnych zachowaniach pingwinów białookich nie ujrzała światła dziennego.

Jeszcze przed rewolucją seksualną w latach 60. pingwiny były znane jako jeden z gatunków najczęściej podejmujący aktywność seksualną pomiędzy niesparowanymi osobnikami. Zarejestrowano również przypadki spółkowania pomiędzy osobnikami tej samej płci.

Wszystko to jednak było do przełknięcia dla ówczesnej publiczności. Jednak nie jest to cała prawda, jaką udało się odkryć przyrodnikom. Podczas swojej ekspedycji Levick zaobserwował przypadki, gdy pingwiny białookie dopuszczały się gwałtów indywidualnych oraz zbiorowych, jak również fizycznie i psychicznie znęcały się seksualnie nad pisklętami! W najbardziej ekstremalnych przypadkach dochodziło również do nekrofilii!

pingwiny-2-ciekawe

pingwiny-3-ciekawe

Za „zdumiewającą deprywację” zwierząt autor obwiniał głównie „chuligańskich samców”. Levick opisał swoje zaskakujące obserwacje greką, tak aby tylko wykształceni gentlemani mogli poznać szokującą prawdę. Metoda okazała się skuteczna, dopiero bowiem w 2012 roku informacje zobaczyły światło dzienne.

Kolejne agresywne zachowania pingwinów białookich zostały również zaobserwowane w 1998 roku, gdy samce tego gatunku zmuszały samice do prostytucji, używając jako zapłatę kamieni (to cenna waluta, ponieważ są one używane do budowy gniazd). Jak zaobserwowano, zdażały się również przypadki, gdy prostytuujące się samice oszukiwały samców. Wykonując skomplikowany taniec godowy, dawały im do zrozumienia, że dojdzie do współżycia, po czym przejmowały kamień należący do samca i zwyczajnie uciekały ze zdobyczą.

Teraz, gdy świat w końcu poznał prawdę, pingwiny nigdy już nie będą takie same…

pingwiny-4-ciekawe