9 lat temu

5 sposobów jak odświeżyć dom przy pomocy naturalnych materiałów

top11_livingroom_01
By nadać twojemu mieszkaniu świeży, odnowiony wygląd o wiele bardziej pomocne niż designerskie gadżety z plastiku mogą okazać się wszelkie naturalne surowce jak drewno i kamień. Oto pięć prostych sposobów, jak przy użyciu naturalnych materiałów nadać mieszkaniu nowy wygląd.

Kamienna posadzka w łazience

beach-house-8-bathrooms
Łazienka jest idealnym miejscem do zainstalowania kamiennej powierzchni, w szczególności wapiennych płytek, podłóg i przestrzeni wokół umywalki. Dzięki swojej szorstkiej powierzchni z lekkimi wypustkami wapień może przybierać naturalny ziemisty kolor, a po zamoczeniu tworzy atrakcyjny efekt dwóch odcieniach.

Rozplanuj zieleń w swoim domu

e0d05__800x533xsan-francisco-living-room-with-towering-trees.jpg.pagespeed.ic.pHHS7hbwP0
Prosta sztuczka strategicznego umieszczenie kilku roślin doniczkowych wokół różnych przestrzeni w domu może być bardzo skuteczna. Większe doniczki nadają się idealnie w pobliżu drzwi, szczególnie wejściowych, spełniając przyjemną funkcję witania gości. Rozmieszczenie zieleni na parapetach również może mieć bardzo korzystny efekt, szczególnie jeśli zieleń roślin będzie kontrastować z neutralnymi ścianami.

Drewniane meble

white-wood-bedroom-furniture-1024x668
Drewno jest niezwykle wytrzymałym budulcem a bonusowo może zapewniać również wspaniały zapachy. To sprawia, że materiał ten jest idealny do mebli. Drewniane meble możesz znaleźć niemal w każdym sklepie meblarskim ale dlaczego by nie spróbować budowy niektórych prostych rzeczy własnymi rękami? Z odpowiednim sprzętem i wskazówkami niektóre rodzaje drewna mogą świetnie nadawać się do stworzenia prostych i czarujących gadżetów.

Wykorzystaj muszle

IMG_91651
Muszle można znaleźć w najróżniejszych kształtach i rozmiarach w całej palecie pięknych kolorów, co czyni je idealnym wyborem dla każdego domu. Przez przyklejenie ich do ścian w łazience lub pozostawiając je jako małe ozdoby, możesz naprawdę przywołać obraz oceanu i stworzyć atmosferę naturalnego, nadmorskiego pokoju.

Wpuść trochę światła

A-House-In-The-Roofs-Living-Room-With-Sunlight-Bright-728x485
To może nie jest ściśle „materiał”, ale jaki zasób naturalny jest lepszy niż słońce? Dzięki zainstalowaniu cieńszych zasłony lub rolety, a nawet usunięcie ich w ogóle można wpuścić więcej światła do domu. Promienie słoneczne będą rozjaśnić pokoje i sprawią, że pomieszczenia będą wydawać się bardziej przestronne.

Weź przykład z przyrody, zaprojektuj mieszkanie zgodnie z tymi prostymi wskazówkami i pozbądź się sztucznych materiałów, a poczujesz, że to co najlepsze na zewnątrz znalazło się w twoim domu.