9 lat temu

Ciekawostki o „Simpsonach” – Smithers zaczynał jako czarny!

46827532-135f-4146-a049-0a76f93f57d1

Dlaczego pomocnik pana Burn’sa zmienił kolor skóry? Matt Groening ujawnia te oraz inne ciekawostki na temat kultowego serialu.

Smithers – pomocnik Mr. Burn’sa z „Simpsonów”, zaczynał w serialu jako czarnoskóry bohater. Po raz pierwszy pojawił się w serialu w trzecim odcinku pierwszej serii w 1987 roku. W kolejnych odcinkach został przemalowany na żółto – podobnie jak większość postaci. Dlaczego nastąpiła taka zmiana?

Producent serialu Matt Groening tłumaczy, że była to zwykła pomyłka, a „Smithers zawsze był żółty i nigdy nie miał być czarny. To tylko błąd, jaki pojawił się w post produkcji przy kolorowaniu”. Producent przyznał, że z powodu kosztów nie byli w stanie tego błędu poprawić, i tak odcinek został wyemitowany z błędem.

s

Twórca wyjaśnia również, dlaczego postaci są żółte – „dlatego by odróżnić je od wszystkiego, co w owym czasie pojawiało się w telewizji, no może z wyjątkiem Sponge Boba. Wszyscy mają również po 4 palce – tak po prostu jest dużo łatwiej rysować, oszczędza to wiele rysunkowej pracy”.

Nadawanie „Simpsonów” rozpoczęło się 28 września 1987 roku, początkowo był to jedynie krótki przerywnik w Tracy Ulman Show. Po 3 sezonach produkcja rozrosła się do 30 minutowego serialu, nadawanego w głównym czasie antenowym. Pierwszy odcinek niezależnych już „Simpsonów” wyemitowano 17 grudnia 1897 roku. Od tego czasu zdobył 28 nagród Emmy, zarobił ponad 527 milionów dolarów, a w 2007 roku do kin trafiła pełnometrażowa wersja filmu.