3 lata temu

Jakie jest TOP 10 gier wideo na Playstation 5?

PlayStation 5 to konsola najnowszej generacji. Zobacz, jaka jest lista 10 najlepszych gier wydanych do tej pory na konsolę PS5.

Resident Evil Village

Resident Evil Village jest to ósma odsłona jednej z najpopularniejszych serii horrorów. Village pod względem mechanizmów rozgrywki oraz fabuły stanowi rozwinięcie tego, co gracze znają z poprzedniej odsłony cyklu (Resident Evil 7: Biohazard). Twórcy ponownie zdecydowali się zatem na zastosowanie widoku z perspektywy pierwszej osoby, co tylko potęguje emocje, jakie gracz może zaznać w trakcie rozgrywki. Akcja Resident Evil Village została osadzona w rumuńskiej wiosce oraz jej otoczeniu. Fabuła ponownie koncentruje się na postaci Ethana Wintersa, który rusza na poszukiwania córki, która została porwana.

Bordelands 3

Bordelands 3 jest to trzecia odsłona popularnej serii strzelanek, łączących widok z pierwszej osoby z elementami RPG. Bordelands 3 tak samo jako poprzednie odsłony serii cechuje się zwariowaną i pełną humoru akcją, a także nastawieniem na dobrą zabawę. Fabuła trzeciej części cyklu ma miejsce pięć lat po wydarzeniach z Bordelands 2, a główny wątek oparty jest na Syrenach. Gra oprócz PS5, została również wydana na takie platformy jak: PC, PS4, Xbox One oraz Xbox Series X.

Deathloop

Deathloop to najnowsza gra studia Arkane Studios, które odpowiedzialne jest za takie tytuły jak: Dishonored oraz Prey. Gra powinna przypaść do gustu wszystkim fanom tego studia, gdyż pod względem rozgrywki rozwija wszystkie elementy, które znamy z poprzednich gier Arkane Studios. Po raz kolejny mamy zatem do czynienia ze strzelanką z perspektywy FPP. Fabuła gry skupia się na losach pary zabójców, którzy uwięzieni są w niekończącej się pętli i zmuszeni do wiecznej walki.

Ratchet&Clank: Rift Apart

Ratchet&Clank: Rift Apart to kolejna odsłona popularnego cyklu, które pierwsza część pojawiła się jeszcze na konsoli PS2. Ratchet&Clank: Rift Apart jest tak jak poprzednie odsłony tej serii, przygodową grą akcji TPP. Fabuła po raz kolejny skupia się na przygodach tytułowego duetu, który tym razem na skutek pewnych wydarzeń trafia do alternatywnej rzeczywistości. Za stworzenie gry odpowiedzialne jest studio Insomniac Games.

Returnal

Returnal to gra akcji, będąca połączeniem strzelanki trzecioosobowej i roguelike’a. Bohaterką gry jest astronautka Selene, która rozbija się na nieznanej planecie i trafia do pętli czasowej. Celem gracza jest odkrycie sekretów planety w celu wydostania się z owej pętli czasowej. Za stworzenie gry odpowiedzialne jest studio Housemarque.

Ghost of Tsushima: Director’s cut

Ghost of Tsushima: Director’s cut jest to wersja reżyserska hitu z PS4, za którego stworzenie odpowiada studio Sucker Punch. Gra jest sandboksem akcji, a gracz wciela się w niej w pewnego samuraja, który musi powstrzymać mongolskich najeźdźców. Gra oprócz podstawowej wersji zawiera również dodatek Iki Island.

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Spider-Man: Miles Morales to kontynuacja hitu z 2018 roku (Spider-Man). Pod względem rozgrywki, gra stanowi rozwinięcie wszystkich elementów znanych z poprzedniej odsłony. Z kolei fabuła koncentruje się na losach Milesa Moralesa, który staje się nowym Człowiekiem-pająkiem.  To jedna z pierwszych gier, jakie pojawiły się na konsolę PS5.

Mortal Kombat 11 Ultimate

Mortal Kombat 11 Ultimate, to jak wskazuje sam tytuł, jedenasta część serii brutalnych bijatyk. Gra oprócz samej „podstawki”, zawiera również wszystkie wydane do niej DLC. W porównaniu do „zwykłej edycji” Mortal Kombat 11 Ultimate może pochwalić się lepszą oprawą wizualną i krótszymi czasami ładowania, dzięki zastosowaniu silnika Unreal Engine 4. Gra oprócz PS5, pojawiła się się na takich platformach jak: PC, PS4, Xbox One, Xbox Series X oraz Nintendo Switch.

Life is Strange: True Colors

Life is Strange: True Colors jest to trzecia część serii gier przygodowych. W przeciwieństwie do poprzednich gier z cyklu Life is Strange: True Colors nie zostało wydane w formie epizodów. Za stworzenie gry odpowiada studio Deck Nine.

Devil May Cry 5: Special Edition

Devil May Cry 5: Special Edition to kolejna część popularnej serii slasherów, za której stworzenie odpowiada firma Capcom. Gra jest bezpośrednią kontynuacją poprzedniej odsłony, a gracz ma możliwość pokierowania trzema grywalnymi bohaterami: V, Nero oraz Dantem.