5 lat temu

Najlepsze miejsca do nurkowania – gdzie warto pojechać

Nurkowanie to niesamowicie ciekawa pasja. Nie ma w tym zatem nic dziwnego, że coraz więcej osób pochłania to dość kosztowne hobby. Każdy, kto chociaż raz spróbował zejść pod wodę, sam przyzna, że jest to fascynująca aktywność fizyczna. Jeśli i Ty lubisz nurkować, wybierając się na wakacje koniecznie wybierz miejsca, gdzie można czynnie nurkować. Jest kilka miejsc, które mogą Cię zaciekawić i właśnie je opiszemy poniżej.

Egipt – nie tylko Faraon i piramidy

Od wielu lat Morze Czerwone przyciąga do siebie turystów z całego świata, by ponurkować właśnie w nim. Dzięki bogatej ofercie wakacji w Egipcie nie musisz wydawać ogromnej kwoty na dalekie podróże. Wycieczki tygodniowe lub dłuższe kosztują zadziwiająco mało. Świetnie rozwinięty biznes turystyczny, pozwoli na wynajęcie profesjonalnego instruktora oraz wypożyczenie stroju do nurkowania. W Morzu Czerwonym można podziwiać mureny, błazenki oraz inne egzotyczne gatunki ryb. A poza tym, dzięki bogatej ofercie hotelowej wyjeżdżając z rodziną nikt nie będzie się nudził.

Malediwy – raj nie zawsze na wyciągnięcie ręki

Na te wakacje trzeba już poświęcić więcej czasu oraz pieniędzy, za to życie podwodne jest tu wprost wymarzone dla nurków. Rafy koralowe można tu ujrzeć prawie wszędzie. Aby ujrzeć rekiny, żółwie wodne lub całe ławice wielobarwnych ryb, trzeba wybrać się na głębsze wody Oceanu Indyjskiego, zdecydowanie oddalone od miasta. Będąc na miejscu warto jednak spróbować takiej dłuższej wycieczki, by zobaczyć podwodne bogactwo tamtych rejonów świata. Wybierając się w tak odległe miejsce, pamiętaj o dobrym ubezpieczeniu. Koszt ratownictwa, wizyty u lekarza może przekroczyć Twoje możliwości. Zobacz, jakie oferty posiadają ubezpieczyciele: https://kioskpolis.pl/kalkulator-turystyczny/

Chorwacja – blisko i tanio

W Chorwacji znajduje się kilka miejsc godnych polecenia dla nurków. Pierwszym z nich jest wyspa Vis, która słynie z podwodnych, zatopionych wraków, poruszających się po wodach podczas pierwszej i drugiej wojny światowej. Południe wyspy Ravnik posiada wyjątkowo piękną Zieloną Grotę, wąska szczelina przez którą przedostaje się światło, powoduje że woda przybiera barwę szmaragdową. Nurkując w Adriatyku możesz napotkać delfiny butlonose oraz koniki morskie.

Polska – czy to dobre miejsce do nurkowania?

Wcale nie trzeba podróżować po całym świecie, by nurkować i cieszyć się z obserwacji. Zaoszczędzisz i czas i pieniądze wybierając się chociażby na nasze piękne Mazury, zaś Zatoka Pucka oraz Gdańska to przede wszystkim zatopione wraki, ciekawe dla nurków historyków. Wpływająca do Bałtyku rzeka Piaśnica również ma swoich zwolenników, posiada piaszczyste dno bez mułu, a napotkać można tu flądry.

Tajlandia – coraz bardziej modny kierunek

W Tajlandii znajduje się morski park narodowy na Wyspach Similan jest to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania. Znane są także wyspy Phuket, Ko Tao oraz wyspy Surin. Do wielu niezamieszkałych wysp można dopłynąć łodzią, tam znajdują się cudowne rafy koralowe.

Bali – coś dla relaksu i wypoczynku

Dla bardzo wymagających turystów to idealne miejsce. Napotkasz tu ogromne koralowce oraz całą gamę barwnych, egzotycznych ryb. Barakudy, mięczaki, skorupiaki rekiny rafowe oraz samogłowy można obserwować bez końca. Sezon na nurkowanie właściwie się nie kończy, można tu przylecieć o każdej porze roku.

To, gdzie w tym roku wybierzesz się na nurkowanie, zależy już tylko od Ciebie oraz zasobności portfela. Nie opisaliśmy oczywiście wszystkich możliwości, jest jeszcze mnóstwo miejsc do zobaczenia. Podwodne życie intryguje coraz bardziej, a zwolennicy nurkowania wyruszają w najbardziej odległe, egzotyczne miejsca. Być może pasja nurkowania i Ciebie pochłonie bez reszty. Wypróbuj.