2 tygodnie temu

Kontrolery PS4 – ranking najlepszych modeli

Konsola PlayStation 5 jest już dostępna od ponad trzech lat, ale nie brakuje graczy, którzy nie zakupili nowego sprzętu i wciąż grają, korzystając z PS4. Nie ma się co dziwić – dla oszczędnych to rozsądna decyzja, ponieważ na konsolę poprzedniej generacji wciąż wychodzą nowe gry. Najlepsza zabawa jest wtedy, gdy mogą do niej dołączyć znajomi. Tylko, że do tego potrzeba więcej kontrolerów. Jaki pad do PS4 kupić? Przyglądamy się dostępnym modelom.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kontroler do PS4?

Konsola PS4 sprzedawana jest z padem DualShock4. To dobrze znany kontroler, doskonalony od lat, o charakterystycznym kształcie i układzie przycisków. Pierwszy DualShock wyposażony w silniczki wibracyjne i dwie analogowe gałki do sterowania, które zastępowały używane wcześniej przyciski kierunkowe w padzie do PlayStation pojawił się w 1997 roku i był prawdziwym przełomem w świecie gier. Nic dziwnego, że wraz z premierą PlayStation 2, a potem PS3 i PS4 kontynuowano produkcję padów podobnych do pierwowzoru. Obecnie DualShock4, jako oficjalny pad od Sony, wydaje się domyślnym wyborem, lecz można szukać tańszych alternatyw.

Przyglądając się dostępnym padom, należy zwrócić uwagę na takie cechy jak:

– łączność – pad może być bezprzewodowy (jak DualShock) lub połączony z konsolą za pomocą kabla;

– układ przycisków – może być taki sam jak w oryginalnym padzie firmy Sony lub lekko zmodyfikowany;

– jakość wykonania – dobry kontroler będzie przyjemny w dotyku i nie będzie się wyślizgiwał z dłoni.

Kontroler do PS4 – ranking

Na które pady warto zwracać uwagę, szukając odpowiedniego sprzętu do sterowania podczas gry na PS4? Oto najlepsze propozycje!

Kontroler DualShock4 – oryginalny pad Sony, taki jak ten sprzedawany w zestawie z konsolą, to rozsądny i bezpieczny wybór. Płacisz więcej niż za inne produkty, ale masz pewność, że cię nie zawiedzie. Warto zaznaczyć, że kontroler Sony sprzedawany jest w różnych kolorach. Oprócz wersji białej i czarnej można wybrać także czerwony!

Kontroler bezprzewodowy GIOTECK VX4+ Wireless Controller – ciekawa alternatywa dla oryginału, która stara się go naśladować. GIOTECK również jest padem bezprzewodowym, a rozmieszczenie gałek i przycisków jest identyczne.

Kontroler bezprzewodowy HORI ONYX Plus do PS4/PC – to pad, który stara się odróżnić od pierwowzoru. Zaokrąglony kształt przypomina bardziej pad od SEGA Mega Drive niż od PlayStation, co przykuwa wzrok i budzi zainteresowanie. Ciekawym rozwiązaniem jest także zamiana miejscami przycisków kierunkowych i lewej analogowej gałki. Podobnie jak dwa modele opisane powyżej jest to kontroler bezprzewodowy.

Kontroler NACON Compact Controller Świecący Czerwony – czwarta propozycja to kontroler, który łączy się z konsolą PS4 (lub z PC) za pomocą 3-metrowego kabla. Oprócz braku komunikacji bezprzewodowej niewiele różni go od oryginalnego pada Sony. Interesującym zabiegiem jest zastosowanie przezroczystej obudowy, dzięki czemu można obserwować, jak wygląda w środku!

Kontroler GIOTECK VX4 Wired Controller Biały Camo do PS4/PC – ostatnią propozycją jest pad blisko połowę tańszy od DualShock4. Warto go wybrać, jeśli dodatkowy kontroler będzie używany tylko okazjonalnie i nie opłaca się wydawać na niego dużej kwoty. Komunikację bezprzewodową zastępują kable, ale nie jest to duża niedogodność dla gracza.

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jaki kontroler do PS4 warto kupić. Wśród wymienionych propozycji każdy powinien znaleźć dla siebie coś odpowiedniego. Pomocne przy podejmowaniu decyzji zakupowej mogą być też opinie innych fanów gamingu. Wszystkie kontrolery PlayStation 4 są dostępne w sklepie MediaMarkt.