DevOps Engineer – zawód z przyszłością

DevOps Engineer

DevOps Engineer to zawód, który łączy w sobie wiedzę z zakresu programowania, systemów operacyjnych i sieci. Taka osoba jest odpowiedzialna za tworzenie, wdrażanie i utrzymywanie systemów informatycznych w celu zapewnienia wydajności i niezawodności. Dla świata IT jest niemal na wagę złota. Sprawdź, jakie są jego obowiązki oraz średnia pensja.

DevOps Engineer – zarobki

Wysokość wynagrodzenia zależy od doświadczenia, miasta oraz formy współpracy. Na fakturze netto doświadczony specjalista ma około 20 tys. zł miesięcznie. Pracownik etatowy, zatrudniony na umowie o pracę, otrzymuje na rękę średnio 8 tys. złotych.

DevOps Engineer – człowiek orkiestra w sektorze IT

DevOps Engineer to w świecie IT człowiek orkiestra oraz człowiek renesansu. Dobry specjalista musi być osobą bardzo uporządkowaną i dobrze zorganizowaną. Musi mieć umiejętności twarde i miękkie, mocne zaplecze technologiczne, znać języki skryptowe i narzędzia do automatyzacji, doskonale umieć pracować wśród serwerów i w chmurze obliczeniowej. DevOps to człowiek otwarty i lubiący wyzwania, który zwykle nie ma oporów przed zrobieniem czegoś nowego, czego nigdy nie robił.

DevOps – fundament płynnej pracy

Jego rola jest kluczowa w trakcie tworzenia projektu, a także wtedy, gdy zostanie on już uruchomiony. Nazwa DevOps to połączenie słów „development” i „operations”. Jego celem nadrzędnym jest automatyzacja administracji i kompleksowe oraz efektywne spojrzenie na zarządzanie oprogramowaniem.

Taka osoba łączy najlepsze praktyki produkcji oprogramowania oraz administracji. Automatyzuje, wdraża, utrzymuje i aktualizuje. DevOps Engineer przyspiesza tworzenie kodu i dostarcza niezbędne rozwiązania.

Jakie obowiązki ma DevOps Engineer?

Głównymi obowiązkami DevOps Engineera jest tworzenie i wdrażanie systemów informatycznych, monitorowanie wydajności systemu, wykrywanie i rozwiązywanie problemów, tworzenie i wdrażanie narzędzi automatyzujących procesy oraz procedur bezpieczeństwa, współpraca z zespołem programistów i testerów czy z innymi działami IT oraz wspieranie i doradzanie w zakresie systemów informatycznych. Jego zadania to ciągłe wdrażanie i dostarczanie oprogramowania.