2 lata temu

Najciekawsze audiobooki do samochodu

audiobook

Wielu czytelników nie wyobraża sobie rezygnacji z książek papierowych na rzecz elektronicznych bądź słuchanych. Nie oznacza to jednak, że nie można czerpać korzyści z możliwości, jakie dają ebooki i audiobooki. Są lekkie, można je mieć zawsze przy sobie na telefonie, czytniku bądź tablecie. Nowości ukazują się równie szybko jak tradycyjna wersja powieści, co daje świetną okazję do sięgnięcia po bestsellerowe tytuły i poznanie ich w wolnym czasie.

Audiobooki są świetną opcją dla osób, które nie mają czasu na czytanie, ale chciałyby poznać popularne książki. Nie wiesz czy słuchanie powieści jest dla Ciebie? Spróbuj i sam się przekonaj, gdyż wiele osób wciągnęło się i teraz nie wyobrażają sobie spacerów, sprzątania bądź mycia naczyń bez książki w tle. Audiobooki doskonale sprawdzą się również podczas jazdy samochodem, kiedy w radiu nie leci żadna ciekawa audycja lub jesteś zmęczony słuchaniem muzyki. Długie stanie w korku nagle nie będzie takie straszne, kiedy dasz się porwać intrygującej historii. 

Jakie audiobooki najlepiej sprawdzą się podczas jazdy samochodem?

Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych preferencji, tego jakie gatunki lubisz czytać i co Cię interesuje. Są jednak tytuły, które zyskały popularność w szerokim gronie odbiorców. Książki, które możemy z czystym sumieniem zarekomendować jako ciekawe, wciągające historie, umilające podróż samochodem.

Jedną z nich jest nowość od Harlana Cobena, „Brakujący element”. Mistrz thrillerów powraca z kolejną opowieścią pełną zaskakujących zwrotów akcji i tajemnic. Bohaterem książki jest Wilde, doskonale znany z bestsellerowego „Chłopca z lasu”. Mężczyzna poddaje się badaniom genetycznym, dzięki którym chce dowiedzieć się więcej o swoim pochodzeniu. Wyniki, jakie dostaje, dają początek szokującym odkryciom i ujawniają pilnie strzeżone, mroczne tajemnice. Wielowymiarowa powieść Cobena wciągnie Cię bez reszty i zatrzyma przy sobie do samego końca. 

Thrillery i kryminały do samochodu

Guillaume Musso od dziesięciu lat utrzymuje się na pierwszym miejscu na liście najpopularniejszych francuskich pisarzy. Jest uwielbiany przez media oraz czytelników, zyskał przychylną opinię krytyków i jest chętnie czytany przez ludzi w wielu krajach. Jego najnowsza powieść, „Nieznajoma z Sekwany”, to mistrzowskie połączenie literatury obyczajowej z emocjonującym thrillerem. W swojej książce Musso nawiązuje do mitologii greckiej oraz jednej z najpopularniejszych paryskich historii kryminalnych. „Nieznajoma z Sekwany” zaintryguje miłośników nadnaturalnych wątków, którzy pragną sięgnąć po thriller, od którego nie sposób się oderwać. Wciągające śledztwo intryguje od początku do końca. 

Polecamy Twojej uwadze Joannę Jax i jej bestsellerową powieść, wysoko ocenianą przez czytelników, „Saga Wołyńska. Wojna”. Powieść czyta znana aktorka, Olga Bończyk. Pisarka opowiada o wydarzeniach z 1939 roku, kiedy to wojna wywraca do góry nogami życie wielu osób. Opisywane przez nią wydarzenia mają miejsce w ponurej rzeczywistości Wołynia oraz Lwowa. 

Kryminały oraz thrillery są najczęściej wybieranym audiobookami. Zagadki, tajemnice, wartka akcja – to wszystko sprawia, że podczas słuchania wciągasz się bez reszty i z łatwością przenosisz do opisywanego świata. Podczas lektury możesz się odprężyć, ale jednocześnie swobodnie wykonywać inne czynności. Daj się porwać zaskakującej fabule podczas jazdy samochodem, poznając najpopularniejsze książkowe hity ostatnich lat.