4 lata temu

Jak działa ładowarka indukcyjna?

 

Duża ilość kabli do różnych urządzeń to problem, który coraz częściej rozwiązuje się za pomocą zmiany ładowarki. Ładowarki indukcyjne to sposób na szybkie oraz wygodne ładowanie i doładowywanie sprzętów bez potrzeby ciągłego ich przepinania.

Ładowarka bezprzewodowa jak działa?

Zasady działania ładowarki indukcyjnej dawniej były czymś wyjętym z filmów sci-fi. Ładując sprzęt mobilny umieszcza się go na specjalnej płycie, z której następuje przepływ energii. Ładowarka podłączona jest do źródła zasilania i wytwarza pole magnetyczne. Smartfone wyposażony w specjalna cewkę, reaguje na to pole przechwytując i zamieniając je na energię elektryczną, która zasila telefon. W rezultacie do naładowania wielu sprzętów potrzebna jest tylko jedna ładowarka.

Ładowanie za pomocą indukcji daje o wiele więcej swobody w użytkowaniu, na co dzień swojego telefonu (jak i innych sprzętów). Telefon jest zawsze w zasięgu ręki i nie trzeba każdorazowo walczyć z kablami by go podpiąć i odpiąć. Zarówno telefon jak i sama ładowarka by ładować indukcyjnie musza spełniać standard Qi. Jego początki wywodzą się z 2009 roku, kiedy to międzynarodowe konsorcjum technologiczne na rynku urządzeń mobilnych opracowało jego specyfikację.

Wygoda i mniejszy problem dzięki indukcji

Ładowarki indukcyjne mogą z powodzeniem służyć zarówno w domu, pracy, jak i samochodzie. Położenie telefonu na podstawce jest o wiele bardziej wygodne i pozwala na natychmiastowe skorzystanie z niego bez konieczności odpinania go od kabla. Indukcja coraz szybciej wypiera tradycyjne ładowarki stając się nowym obowiązującym standardem. Nie każdy smartfon jest jednak w stanie wykorzystać taką funkcję. Zanim zdecydujecie się na zakup ładowarki indukcyjnej trzeba dokładnie zapoznać się ze specyfikacją swojego urządzenia i sprawdzić czy wspomaga on wspomniany standard Qi.

Zalety ładowarek indukcyjnych:

  • brak kabli do podpinania smartfona
  • wygodny dostęp
  • ładowarki indukcyjne są najczęściej niewielkich rozmiarów
  • bezpieczeństwo – wszystkie przewody znajdują się w jej wnętrzu
  • ładowarki indukcyjne mają nowoczesny design, który przyciąga wzrok
  • indukcja jest uniwersalna

Jeśli szukacie ładowarek indukcyjnych dla swoich telefonów zapraszamy do sklepu Świat Baterii. Z pewnością szybko znajdziecie wariant, który wpisze się w wasze potrzeby, budżet i technologiczne możliwości posiadanego telefonu.