Jak działa ładowarka indukcyjna?

 

Duża ilość kabli do różnych urządzeń to problem, który coraz częściej rozwiązuje się za pomocą zmiany ładowarki. Ładowarki indukcyjne to sposób na szybkie oraz wygodne ładowanie i doładowywanie sprzętów bez potrzeby ciągłego ich przepinania.

Ładowarka bezprzewodowa jak działa?

Zasady działania ładowarki indukcyjnej dawniej były czymś wyjętym z filmów sci-fi. Ładując sprzęt mobilny umieszcza się go na specjalnej płycie, z której następuje przepływ energii. Ładowarka podłączona jest do źródła zasilania i wytwarza pole magnetyczne. Smartfone wyposażony w specjalna cewkę, reaguje na to pole przechwytując i zamieniając je na energię elektryczną, która zasila telefon. W rezultacie do naładowania wielu sprzętów potrzebna jest tylko jedna ładowarka.

Ładowanie za pomocą indukcji daje o wiele więcej swobody w użytkowaniu, na co dzień swojego telefonu (jak i innych sprzętów). Telefon jest zawsze w zasięgu ręki i nie trzeba każdorazowo walczyć z kablami by go podpiąć i odpiąć. Zarówno telefon jak i sama ładowarka by ładować indukcyjnie musza spełniać standard Qi. Jego początki wywodzą się z 2009 roku, kiedy to międzynarodowe konsorcjum technologiczne na rynku urządzeń mobilnych opracowało jego specyfikację.

Wygoda i mniejszy problem dzięki indukcji

Ładowarki indukcyjne mogą z powodzeniem służyć zarówno w domu, pracy, jak i samochodzie. Położenie telefonu na podstawce jest o wiele bardziej wygodne i pozwala na natychmiastowe skorzystanie z niego bez konieczności odpinania go od kabla. Indukcja coraz szybciej wypiera tradycyjne ładowarki stając się nowym obowiązującym standardem. Nie każdy smartfon jest jednak w stanie wykorzystać taką funkcję. Zanim zdecydujecie się na zakup ładowarki indukcyjnej trzeba dokładnie zapoznać się ze specyfikacją swojego urządzenia i sprawdzić czy wspomaga on wspomniany standard Qi.

Zalety ładowarek indukcyjnych:

  • brak kabli do podpinania smartfona
  • wygodny dostęp
  • ładowarki indukcyjne są najczęściej niewielkich rozmiarów
  • bezpieczeństwo – wszystkie przewody znajdują się w jej wnętrzu
  • ładowarki indukcyjne mają nowoczesny design, który przyciąga wzrok
  • indukcja jest uniwersalna

Jeśli szukacie ładowarek indukcyjnych dla swoich telefonów zapraszamy do sklepu Świat Baterii. Z pewnością szybko znajdziecie wariant, który wpisze się w wasze potrzeby, budżet i technologiczne możliwości posiadanego telefonu.