Dlaczego warto ćwiczyć jogę? Korzyści dla ciała… i duszy!

Joga to coraz popularniejsza w naszym kraju forma aktywności fizycznej. Do jej zgłębiania zachęca przede wszystkim spokojny tryb prowadzonych zajęć oraz możliwość rozpoczęcia praktyki także przez osoby, które do tej pory nie były zbyt aktywne. Joga doskonale rozluźnia, pozwala uzyskać lepszą kontrolę nad swoim ciałem oraz przynosi liczne korzyści zdrowotne.

Joga – ćwiczenia, które uzdrawiają ciało i duszę

W dzisiejszych czasach ćwiczenia fizyczne większości z nas kojarzą się z bardzo intensywnym wysiłkiem fizycznym na siłowni lub w klubie fitness. Aby zadbać o swoją kondycję, ciało i dobre samopoczucie wcale nie musimy jednak intensywnie się ruszać oraz pocić podczas ćwiczeń! Doskonałą formą aktywności fizycznej dla osób preferujących nieco spokojniejsze ćwiczenia jest bowiem joga.

Joga to swoisty fenomen w świecie dzisiejszego fitnessu. Nie wyciska z nas siódmych potów, nie wymaga zakupu drogiego sprzętu ani doskonałej kondycji. Mimo tego, jej wpływ na nasze ciało oraz samopoczucie jest nieoceniony. Regularnie praktykowana joga pozwala bowiem cieszyć się doskonałą sprawnością fizyczną, uzyskać zgrabną, gibką sylwetkę oraz znacząco podnieść komfort swojego życia. Co jednak najważniejsze, zajęcia z jogi skierowane są praktycznie do każdego, gdyż korzyści z nich płynące czerpać mogą zarówno młodzi, jak i starsi.

Dlaczego warto praktykować jogę? Korzyści dla ciała

Joga to ćwiczenia, które pozytywnie wpływają na praktycznie wszystkie aspekty ludzkiego życia. Dzięki niej możemy doskonale się rozciągnąć, gdyż większość pozycji jogi koncentruje się na usprawnieniu ścięgien, mięśni oraz stawów zapewniając im lepszą ruchomość i elastyczność.

Ponadto, joga posiada także cenne właściwości terapeutyczne, które docenią zwłaszcza osoby zmagające się z dolegliwościami bólowymi. Zajęcia z jogi dla kręgosłupa prowadzone w Fitness Parkach w Krakowie skutecznie pomagają bowiem w walce z bólami kręgosłupa pozwalając cieszyć się lepszą sprawnością oraz życiem bez bólu.

Mimo tego, że zajęcia z jogi głównie spokojne i mało intensywne ćwiczenia, jest to także forma aktywności, którą docenią osoby dbające o swoją sylwetkę. Ćwiczenia z jogi są bowiem w stanie świetnie podkręcić metabolizm i sprawić, że szybciej zrzucimy zbędne kilogramy oraz będziemy mogli cieszyć się szczuplejszą, bardziej jędrną sylwetką.

Korzyści dla duszy – joga dla dobrego samopoczucia

Zajęcia z jogi opierają się w największej mierze na nauce technik prawidłowego oddychania, które mają ogromne znaczenie dla efektywności treningów. Ich znajomość przydaje się także w codziennym życiu, gdyż dzięki niej możemy szybciej się zrelaksować, lepiej radzić sobie w stresujących sytuacjach oraz znacznie efektywniej wypoczywać. Prawidłowa technika oddychania, której uczą się uczestnicy zajęć z jogi pozytywnie wpływa także na płuca, pracę serca oraz pozwala lepiej dotlenić wszystkie komórki ciała, co pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu.

Partnerem artykułu jest Fitness Park w Krakowie.