Tradycyjne receptury na porost włosów

Co świadczy o osłabieniu włosów?

Każdy z nas doświadcza przejściowego pogorszenia kondycji włosów – niekiedy wynika to ze stosowania szamponu do włosów, który nie jest dopasowany do ich rodzaju, innym razem włosy poddane zostają działaniu czynników uszkadzających (chlorowanej wody, promieniowania słonecznego). W przypadku chwilowego przesuszenia czy osłabienia włosów wystarczy zmienić szampon i odżywkę na kosmetyki o bogatszym składzie; niekiedy jednak to nie wystarczy. Kiedy wiadomo, że włosy zostały znacznie osłabione i wymagają specjalistycznej pielęgnacji?

Jednym z najczęstszych problemów jest ich nadmierne przesuszenie i łamliwość włosów. Wtedy włosy nawet bezpośrednio po umyciu są niepodatne na układanie, z tendencją do puszenia się i matowienia. Ten problem z włosami można rozwiązać włączając odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji oraz dietę. Znacznie poważniejszym problemem jest nadmierne wypadanie włosów – o takim mówimy, gdy przez okres co najmniej kilku tygodni zauważamy wypadanie więcej niż 150 włosów dziennie. W przypadku wypadania włosów, które prowadzi do znacznego przerzedzenia włosów, na znaczeniu zyskuje to, jak szybko rosną nasze włosy.

Zbyt powolny porost włosów odbije się niekorzystnie na wyglądzie fryzury, a przerzedzenia będą coraz bardziej widoczne. A kiedy mówimy o zbyt powolnym wzroście włosów? Tempo wzrostu jest sprawą mocno indywidualną, ale przyjmuje się, że średnie tempo porostu włosów to około 1 – 1,5 cm na miesiąc. Istnieją skuteczne sposoby na pobudzenie porostu włosów, a także ich wzmocnienie – zazwyczaj w przypadku oby tych problemów z włosami wymagane jest pobudzenie krążenia krwi w skórze głowy i dotlenienie oraz odżywienie mieszków włosowych. Jak to zrobić z wykorzystaniem tradycyjnych receptur pielęgnujących włosy?

Domowe sposoby na wzmocnienie włosów – co na porost włosów?

Wzmocnienie włosów domowymi sposobami naprawdę jest możliwe – wystarczy sięgnąć po naturalne składniki, które obecne są w każdej kuchni. Mowa zwłaszcza o ziołach, olejkach roślinnych, które wykorzystane mogą być do sporządzenia wcierek, masek czy płukanek. Najskuteczniejsze formuły na wzmocnienie włosów to:

– wcierki aplikowane na skórę głowy, z jednoczesnym masażem – taki sposób aplikacji doskonale pobudza krążenie krwi, zwiększa wchłanianie składników aktywnych oraz doskonale pobudza pracę mieszków włosowych; co na porost włosów i ich nadmierne wypadanie okazuje się najskuteczniejsze? Bezkonkurencyjna jest wcierka z kozieradki, skrzypu polnego, pokrzywy, wąkrotki azjatyckiej czy soku z czarnej rzepy

– olejowanie włosów, które może polegać na rozprowadzeniu oleju na całej długości włosów, ale także wcieraniu olejków roślinnych w skórę głowy; na całej długości włosów możemy użyć m. in. oleju kokosowego, jojoba, arganowego, zaś w skórę głowy wcierać można olejek z drzewa herbacianego, rozmarynowy, łopianowy, ze słodkich migdałów

– odżywcze maski ograniczające przesuszenie i łamliwość włosów, np. przyrządzone z żółtka jaja, oliwy z oliwek, awokado, mleczka kokosowego, miodu

Poza aplikowaniem takich domowej roboty kosmetyków warto regularnie szczotkować włosy i wykonywać masaże skóry głowy. Niezbędnym uzupełnieniem takiego zewnętrznego odżywienia włosów jest odpowiednia dieta i suplementacja. Zauważenie u siebie zbyt powolnego porostu włosów i nadmiernego ich wypadania wymaga zastosowania suplementu diety dedykowanego wzmocnieniu włosów.

Takim suplementem jest Hair Formula marki Cheers, który zawiera wysokie dawki cynku, selenu i biotyny oraz ekstrakty z bambusa, skrzypu polnego i palmy sabałowej. Preparat jest wolny od jakichkolwiek syntetycznych dodatków i poddawany ścisłym kontrolom jakości, dzięki czemu zyskuje miano suplementu diety clean label. Taki skład suplementu na włosy zapewnia ich odżywienie i wzmocnienie, może ograniczyć wypadanie włosów i przyspieszyć ich porost. Hair Formula doskonale sprawdzi się jako uzupełnienie terapii wielu typów łysienia, w tym łysienia poporodowego, łysienia androgenowego czy spowodowanego niedoborami pokarmowymi.

 

Autor: Justyna Kowalewska / CHEERS