Dokumenty i ubrania na wyprawę motocyklem

Osoby regularnie decydujące się na wyjazdy motocyklem dobrze wiedzą, jak ważnym etapem jest samo przygotowanie się do podróży. Łatwo jest o czymś zapomnieć czy też zabrać ze sobą zbędne rzeczy. Oczywiście nie ma jednej uniwersalnej listy pakunkowej dla każdego, jednakże są pewne rzeczy, które powinno się zabrać ze sobą w podróż motocyklem. W ten sposób można uniknąć w trasie bardzo wielu nieprzyjemnych sytuacji. Czego zatem będziemy potrzebować?

Dokumenty i ubrania na wyprawę motocyklem

Żeby w ogóle można było mówić o jakiejkolwiek wyprawie motocyklowej, konieczne jest skompletowanie odpowiednich dokumentów. Zaliczają się do nich prawo jazdy, dowód osobisty, ubezpieczenie OC, karta z bankomatu i lista z rezerwacjami noclegów oraz paszport w przypadku podróży poza granice kraju, karta EKUZ i zielona karta. Warto od razu zaznaczyć, że najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wszystkie te dokumenty zeskanować i umieścić na pocztowym serwerze.

Kolejną kwestią są ubrania. Na wyprawy motocyklowe potrzebne będą zarówno te motocyklowe, jak i te na co dzień. Co zatem ze sobą zabrać? Z pewnością potrzebne będą motocyklowe spodnie, kurtka, buty, kask i rękawiczki. Do tego przeciwdeszczówka, koszulki termoaktywne, bielizna, skarpetki, komin, czapka z daszkiem, kamizelka odblaskowa i ciemna szyba do kasku. Jeśli chodzi o cywilne ubrania, to warto zabrać ze sobą długie spodnie i krótkie spodenki, koszulki, strój kąpielowy, sandały, japonki, buty do wody, okulary przeciwsłoneczne, ciepłą bluzę polarową i sukienkę. Wszystko oczywiście zależy od tego, gdzie się jedzie i w jakim miesiącu.

Kosmetyczka, elektronika i dodatkowe akcesoria

W bagażu osoby wybierającej się w podróż motocyklem nie może zabraknąć kosmetyczki, a w niej: szczoteczki i pasty do zębów, żelu/mydła, szamponu, kremu, papieru toaletowego i ręcznika szybkoschnącego. Jeśli chodzi o elektronikę, to przyda się nawigacja, smartfon, aparat i zapasowa do niego bateria, dodatkowe karty pamięci, ładowarka do baterii i ładowarki sieciowe oraz złodziejka i powerbank.

Z typowo motocyklowych rzeczy potrzebować będziemy apteczki, smaru do łańcucha, oleju do dolewki, zapasowych żarówek i bezpieczników, miernika, świec zapłonowych, szarej taśmy, zestawu do kołkowania opon, kompletu kluczyków, taśmy ściągającej, zabezpieczenia do maszyny i przewodu paliwowego.