6 lat temu

Piknik rodzinny „Mózg lubi ruch”


Aktywność ruchowa i praca mózgu doskonale się uzupełniają. Najlepszym dowodem jest teoria względności, która wykluła się w głowie Einsteina podczas… jazdy rowerem.

„Mózg lubi ruch” to piknik dla rodzin z dziećmi, przede wszystkim w wieku 3-12 lat, gdyż w tym właśnie okresie kształtuje się ludzki umysł. Specjaliści z praskich poradni psychologiczno-pedagogicznych, placówek oświatowych oraz klubów prowadzących zajęcia dla dzieci, dzieląc się swoim doświadczeniem i pomysłami, pokażą techniki do wykorzystania w domu i na spacerach bez inwestowania w kosztowny sprzęt i zabiegi, bo do ich stosowania wystarczą z reguły najprostsze przedmioty, jakie każdy ma w domu albo wyposażenie ogólnodostępnych obiektów rekreacyjno-sportowych. Podczas pikniku będzie można wziąć udział w pokazach sportowych, mocując się w zapasach sumo, czy tańcząc przy rytmicznej muzyce capoeiry. Specjaliści z różnych dziedzin udzielą bezpłatnie porad i konsultacji.

Bawiąc się z dziećmi, wspomagamy ich prawidłowy rozwój, zacieśniając jednocześnie emocjonalne więzi w rodzinie. Jeśli przyjmiemy tę strategię, urzeczywistni się motto imprezy: Profilaktyka to nasza taktyka!

Gościem specjalnym V. edycji pikniku będzie Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny. Poprowadzi ciekawe warsztaty ze sfery zdrowego i smacznego odżywiania.

Zapraszamy 20 października w godz. 10:00 – 14:00 do Hali OSIR, u. Siennicka 40

Impreza non-profit, wstęp bezpłatny
Więcej informacji na stronie mozglubiruch.eu