8 lat temu

Pomnik „Selfie” w Teksasie rozpoczął burzliwą dyskusję w internecie

Nietypowy pomnik stanął na miejskim rynku i stał się sensacją w internecie.

selfiestatuefeat

Mieszkańcy miasteczka Sugar Land w Teksasie są zdenerwowani i zbulwersowani odsłoną „pomnika selfie”. Statua przedstawia dwie dziewczynki robiące sobie zdjęcie na tle budynku.

Autorem nowego pomnika jest Sandy Levin. Monument wykonany z brązu kosztowął 35’000$. Jak podają media w Stanach, jest to tylko jeden z 10-częściowego zbioru. Nie wiemy jednak, co przedstawia reszta serii.

W internecie zawrzało. Część mieszkańców nie jest zadowolona z takiego pomnika i wyraża dezaprobatę w internecie. Twitter i instagram pełne są postów oznaczonych #SugarlandSelfieStatue

2

„Sugar Land ma prawdziwą historię, a w mieście stawiają pomnik dwóch dziewczynek robiących sobie selfie” – to najczęstszy zarzut pojawiający się w mediach społecznościowych.

1

„Do czego zmierza ten świat” – dodają inni komentatorzy.

sub-buzz-10469-1464785510-4

Pojawiają się nawet pytania dlaczego dziewczyny z pomnika mają telefon Galaxy S3.

Autor pomnika jest zaskoczony negatywnym odbiorem dzieła, podobnie jak rada miasta.

„W 2014 roku przeprowadziliśmy konsultacje społeczne i nie było zastrzeżeń ani do pomnika, ani co do jego lokalizacji” – twierdzą przedstawiciele władzy. „

Autor broni idei statuy i tłumaczy, że przedstawia ona czynności najczęściej wykonywane na miejskim rynku.

Co sądzicie o fali oburzenia? Czy faktycznie nie wypada honorować pomnikami współczesne aktywności, czy to dobrze, że idziemy z duchem czasu i w ten sposób manifestujemy kulturę masową?