Eye Q – bogactwo kwasów Omega 3 i 6

Kapsułki Eye Q

Kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6 są niezbędne dla naszego zdrowia. Musimy je dostarczać wraz z pokarmem, gdyż nasz organizm nie umie ich sobie sam wyprodukować. Za co są one odpowiedzialne i w jaki sposób możemy uzupełnić ich poziom w naszym ustroju?

Kwasy omega-3 i omega-6

Omega 3 i omega 6 to przedstawiciele wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które odgrywają bardzo ważną rolę w naszym organizmie. Nie mogą one być syntetyzowane przez nasz ustrój, dlatego musimy je dostarczać w codziennie diecie. Mają one istotny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, wzmacniają układ immunologiczny, zapobiegają rozwojowi nowotworów, regulują poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Biorą także udział w rozwoju zmysłu wzroku oraz układu nerwowego, korzystnie wpływają na poprawę pamięci i funkcji intelektualnych. Ułatwiają absorbcję wapnia, a także chronią przed zapaleniem stawów i sztywnością w chorobach reumatycznych. Są niezbędne w trakcie ciąży.

Źródła kwasów omega 3 i 6 w diecie

Eye Q 360 kapsułek

Kwasy omega-3 i omega-6 możemy dostarczyć przede wszystkim w:

 • Rybach takich jak śledź, makrela, łosoś, pstrąg
 • Skorupiakach między innymi w krewetkach czy ostrygach
 • Algach
 • Orzechach włoskich
 • Migdałach
 • Oliwie z oliwek
 • Olejach roślinnych, np. arachidowym, lnianym, rzepakowym, sojowym
 • Margarynach miękkich

Eye Q – preparaty uzupełniające niedobór kwasów omega 3 i 6

Niedobór wielonienasyconych kwasów tłuszczowych obecnie możemy uzupełnić za pomocą suplementów diety, które możemy nabyć bez recepty w każdej aptece internetowej czy stacjonarnej. Przykładem takiego medykamentu jest Eye Q. Jego właściwości potwierdzone są przez liczne badania kliniczne, które zostały przeprowadzone w Szwecji, Australii oraz Wielkiej Brytanii. Jest to preparat, który zawiera właściwie zestawione kwasy omega 3 i omega 6. W jego skład wchodzą naturalny olej z mięśni ryb oraz olej z nasion wiesiołka z pierwszego tłoczenia na zimno, które spełniają normy czystości Unii Europejskiej oraz WHO. Preparat nie zawiera konserwantów, koncentratów, sztucznych barwników, substancji słodzących, glutenu, kazeiny. Preparaty Eye Q zalecane są w zaburzeniach uwagi, koncentracji, koordynacji ruchowej, nadpobudliwości u dzieci. Wspomaga on prawidłowe funkcjonowanie mózgu oraz wzroku.

Postać oraz stosowanie preparatów Eye Q

Produkty Eye Q dostępne są dla dzieci powyżej 3 roku życia i dorosłych w postaci:

 • Płynu o smaku waniliowym lub cytrynowym
 • Kapsułek do połykania
 • Kapsułek do żucia o smaku truskawkowym

Na początek uzupełnianie niedoboru kwasów omega 3 i omega 6 w organizmie tym medykamentem rozpoczyna się suplementacją inicjującą. Polega ona na tym, że przez pierwsze trzy miesiące zalecane jest przyjmowanie wciągu dnia 6 kapsułek lub 3 łyżeczek płynu podczas posiłku. Następnie należy podjąć suplementację podtrzymującą, która polega na zażywaniu 2 kapsułek preparatu lub 5 ml płynu dziennie. Należy pamiętać o tym by nie przekraczać zalecanej dawki preparatu wciągu dnia.

Eye Q 60 kapsułek