9 lat temu

Czy jesteś introwertykiem?

introvert_by_jason_little-d69nhqr1
Poniżej opisano 14 faktów, na temat bycia introwertykiem – być może pomoże to wam zrozumieć, co to znaczy być jednym z nich (a może odkryjecie, że już nim jesteście).

1. Zamknięty w sobie człowiek może funkcjonować lepiej, gdy pracuje sam, niż podczas pracy w zespole. Problemem nie jest „bycie” w zespole, chodzi o to, co może pomóc osiągać możliwie najlepszy wynik. Natomiast praca w zespole … to introwertyka rozprasza.

2. Bycie cichym nie oznacza, że nie ma się nic do powiedzenia. Oznacza po prostu tyle, że lubię być cicho. Jako introwertyk znajduję satysfakcję w spotkaniu i obserwowaniu co inni ludzie mówią, nie mówiąc nic o sobie. „Dlaczego nic nie mówisz?” – ponieważ czuje się całkowicie zadowolony tylko absorbując bodźce z otoczenia, nie generując przy tym żadnych.

3. Wychodząc do kawiarni z książką, muzyką lub rzeczami do pracy jesteśmy usatysfakcjonowani stanem przebywania między ludźmi, lecz bez nawiązywania z nimi interakcji.

4. Introwertycy ostrożnie wybierają osoby, z którymi nawiązują relację, ale gdy już to robią wchodzą na bardzo głęboki poziom.

large_274090449

5. Deszczowe dni, gdy siedzimy w domu są dla nas błogosławionym czasem.

6. Samotne wyprawy do innych krajów lub miast nie są czymś strasznym tylko świetnym wyzwaniem. Pozbycie się zrzędzących towarzyszy pozwala na spędzenie tego czasu kompletnie według własnych upodobań.

7. Introwertyk nie możesz zrozumieć jak to możliwe spędzać z kimś całe dnie, nawet zakochani do nieprzytomności młodzi kochankowie potrzebują przecież przestrzeni dla siebie i ciszy.

8. Czas spędzony w samotności to czas gdy można skupić się na sobie i swoich uczuciach. Introwertycy w porównaniu z innymi osobami często zastanawiają się nad swoim życiem emocjonalnym, dzięki czemu rozwiązują pojawiające się problemy zamiast je ignorować i czekać aż staną się toksyczne.

9. Pozycja obserwatora niesie ze sobą wiele korzyści. Obserwując zachowania innych mamy możliwość działania „zza sceny”.

10. Ponadto obserwacja pozwala na lepsze zrozumienie innych ludzi, co może sprawiać, że introwertycy są bardzo lubiani przez otoczenie. Każdy marzy o przyjacielu, który da ci się wygadać i cię zrozumie.

9109041_m-665x309

11. Spędzając mniej czasu na spotkaniach towarzyskich masz go więcej na robienie tego, co tylko ciebie interesuje! Zawsze jest przecież interesujący film do obejrzenia, książka która czeka na ciebie, nowy język do nauczenia się lub cokolwiek innego. Introwertycy potrafią dostrzegać jako fascynujące zadania zupełnie zwyczajne czynności.

12. Moment, kiedy wracasz do domu po wielkiej imprezie jest jak oddech świeżego powietrza i głęboka ulga.

13. To zabawne i z drugiej strony smutne kiedy ludzie z zaskoczeniem odkrywają ile interesujących rzeczy robisz. „Wow, nie sądziłam, że masz takie fajne hobby!” – no tak, w sumie to okazuje się, że nie siedzę w domu patrząc smutno w podłogę.

14. Socjalizacja z innymi może być zniechęcająca, ale za to introwertycy uwielbiają spędzać czas z ekstrawertykami. Przeciwieństwa się przyciągają, a przebywanie z kimś o kompletnie odmiennym charakterze może umożliwić zrobienie rzeczy, których introwertycy nie zrobiliby sami i na odwrót.

1398368114_df139dcd27_b
Podsumowując – bycie introwertykiem to świetna sprawa, bycie ekstrawertykiem też jest super – na szczęcie żyjemy w czasach, gdy każdy z nas może być po prostu sobą. W końcu chodzi o to, by wykorzystywać korzyści wynikające z naszej różnorodności, a nie naklejać etykietki, kto lub co jest lepsze lub bardziej korzystne.