Latarki Olight – co to takiego?

Czym jest marka Olight w świecie latarek? Jest jak Casio wśród sportowych zegarków i Big Stary wśród dżinsów. Ta amerykańska firma cieszy się uznaniem wśród użytkowników latarek outdoroowych, czołowych, taktycznych i innych profesjonalnych modeli. Dlaczego tak chętnie wybieramy latarki Olight? Które modele tej marki polecamy szczególnie? Oto nasz przewodnik po świecie Olight!

Latarki Olight – opinie mówią same za siebie

Co mówią? Że latarki Olight są poręczne, lekkie, dają mocne światło, którego natężenie można łatwo regulować. Wśród opinii o latarkach Olight często przewijają się słowa „dobry stosunek ceny do jakości”. Nie dość, że solidne, to jeszcze bez zaporowych cen. Czy można chcieć czegoś więcej?

Jaka latarka Olight?

Olight produkuje ledowe latarki diodowe wyposażone w najnowsze technologie – zarówno sterowania, jak i poboru energii. Firma znana jest z kilku serii latarek, np. S-Olight (tzw. batony, niewielkie i ergonomiczne), M-Olight (latarki taktyczne Warrior), PL-Olight (latarki do broni), H-Olight (latarki czołowe Olight) i wiele innych. Jak więc widać, każda seria zawiera produkty przeznaczone do różnych aktywności.

Latarki Olight – najlepsze modele

W poszukiwaniu najciekawszych latarek marki Olight zaglądamy do sklepu internetowego elatarka.pl. Znajdziemy wśród nich reprezentantów niemal wszystkich serii: od latarek taktycznych, przez czołowe i ręczne, po latarki na broń.

Latarka Olight M2T Warrior HD Neutral White

Latarka taktyczna, dla myśliwych lub do samoobrony dla zwykłego użytkownika. Emituje światło o mocy aż 1200 lumenów i zasięgu 195 metrów. Jest odporna na wodę i uderzenia, wytrzyma krótkie zanurzenie w wodzie i upadek z wysokości 1,5 metra. Ma 6 trybów pracy, wśród których znajdziemy np. tryb Strobe, służący do obezwładniania napastnika. A jakie cechy decydują o tym, że jest to latarka taktyczna? Przede wszystkim bezszelestna obsługa przycisku z tyłu latarki i technologia zapobiegająca uderzaniu o siebie baterii podczas ruchu.

Latarka czołowa H2R Nova CW XHP50

W sklepie elatarka.pl określana jako bestseller. Oto model, który łączy w sobie funkcje latarki czołowej i kątowej… a nawet jeszcze więcej. Gdy wyjmiemy głowicę z uchwytu, posłuży nam jako latarka ręczna! Pełna uniwersalność w jednym urządzeniu. Latarka Olight czołowa posiada 5 trybów pracy, obsługuje się ją zaledwie jednym przyciskiem. Szczelność obudowy określa parametr IPX8, a więc sprzęt jest odporny na zanurzenie ciągłe na głębokości do 2 metrów.

Latarka taktyczna R20 Javelot XP-L

Jeśli chodzi o latarki taktyczne Olight, ten model może być ich dumnym reprezentantem. Wykonany jest z aluminium lotniczego, a jego korpus spełnia normę wojskową MIL-STD-810F. Oznacza to odporność na upadki i wstrząsy oraz zanurzenia w wodzie na głębokość nawet 2 metrów. Sprzęt ten może być więc z powodzeniem używany przez służby policyjne i ratownicze. Dzięki opcji montażu na broni, sprawdza się na polowaniach.

Latarka Olight S1 Baton

To latarka dla stereotypowego mężczyzny. Bo dla mężczyzny wszystko to, co cenne i przydatne, powinno mieścić się w jednej kieszeni. Latarki Olight z serii S Baton takie właśnie są! Jak na latarkę o długości niespełna 8 cm i szerokości nieco ponad 2 cm, jest zadziwiająco silna. Jej moc wynosi 500 lumenów, zasięg – 118 m. W końcowej części obudowy latarki znajduje się magnes, który pozwala przyczepić latarkę do metalowej powierzchni, np. blaszanej wiaty garażowej. S1 Baton dorównuje funkcjonalnością wielu większym modelom. Ma system chroniący przed przegrzaniem, 5 trybów pracy, odstraszający napastników i dzikie zwierzęta tryb Strobo, wyłącznik czasowy i praktyczny klips. Niepozorny tytan pracy!

Jeśli marka Olight była wam dotąd obca, teraz możecie dodać ją do ulubionych. A jeśli nasze rekomendacje to za mało, zachęcamy do wypróbowania wybranych modeli w praktyce. Trudno o sytuacje, w których latarki Olight nie zdałyby egzaminu!