6 lat temu

Grafiki ukazujące ciemne strony zachodniego społeczeństwa

controversial-illustrations-gunsmithcat-luis-quiles-2-700
Hiszpański artysta, Luis Quiles, jest znany za sprawą swoich kontrowersyjnych grafik, które ujawniają ciemne strony zachodniego społeczeństwa. Quiles nie boi się sięgać po drażliwe tematy, takie jak seksizm, wyzysk, przemocy i homofobia. Łącząc umiejętności artystyczne ze swoimi przemyśleniami Quiles tworzy prace, które często szokują.

Co powoduje, że sztuka Luisa Quiles’a jest tak kontrowersyjne to fakt, że jest tak surowa i ostra w swojej tematyce, koncentrując się na tematach, o których ludzie często nie lubią dyskutować, ani do których nie chcą się przyznać. W niektórych wywołują obrzydzenia, w każdej pracy jest jednak opowiedziana historia, z której możemy się uczyć.
controversial-illustrations-gunsmithcat-luis-quiles-7-700
Prace są połączeniem znanych z pop kultury motywów z autentycznymi historiami. Niektóre na pierwszy rzut oka mogą wydawać się zupełnie niewinne, jednak ich prawdziwe znaczenie odkrywamy dopiero po zastanowieniu się. Rysunki spotykają się z tak skrajnymi opiniami, że część prac publikowana do tej pory na portalu Deviant art, została ocenzurowana przez administratorów serwisu.

Kobiety mają prawo głosować, pracować oraz same płacić swoje rachunki, jednak nie oznacza to, że we współczesnym świecie seksizm nie istnieje.

controversial-illustrations-gunsmithcat-luis-quiles-10-700

controversial-illustrations-gunsmithcat-luis-quiles-14-700
Przeciętny użytkownik spędza ok. 162 minuty w ciągu dnia korzystając ze swojego telefonu, dla niektórych z nas jest to jednak coś więcej niż tylko rozrywka. Bez względu na to jak przydatne są telefony komórkowe, stają się one coraz ważniejszą częścią naszego życia.

„Powinniśmy na serio zadać sobie pytanie, czy to my kontrolujemy technologie czy ona kontroluje nas” – mówi o swojej pracy artysta.

controversial-illustrations-gunsmithcat-luis-quiles-3-700

controversial-illustrations-gunsmithcat-luis-quiles-1-700
Współczesne społeczeństwo wydaje się niezmiernie szczęśliwe ze swoim nadmiarem jedzenia, radosną muzyką i niekończącymi się programami rozrywkowymi, jednak pod tą warstwą ukrywa się ciemna strona, którą Quiles genialnie demaskuje w swoich rysunkach. Zło czai się nie tylko w strukturach naszego społeczeństwa, lecz również w głowach ludzi.

Czy wiecie, że w Stanach są ludzie, którzy oferują sprzedaż powierzchni reklamowej na swoim ciele? Za pieniądze są w stanie wytatuować sobie logo firmy.
controversial-illustrations-gunsmithcat-luis-quiles-15-700
Bez względu na to, czy prace wywołują u ciebie uczucie obrzydzenia lub wstrętu, są okazją do zastanowienia się nad naszym życiem i tego, w którą stronę zmierza nasze społeczeństwo.

Im lepiej rozumiemy mechanizmy rządzące naszą rzeczywistością, tym większy mamy wpływ na zmianę.
controversial-illustrations-gunsmithcat-luis-quiles-11-700

controversial-illustrations-gunsmithcat-luis-quiles-4-700

controversial-illustrations-gunsmithcat-luis-quiles-5-700

controversial-illustrations-gunsmithcat-luis-quiles-12-700

controversial-illustrations-gunsmithcat-luis-quiles-16-700

controversial-illustrations-gunsmithcat-luis-quiles-8-700

controversial-illustrations-gunsmithcat-luis-quiles-9-700

controversial-illustrations-gunsmithcat-luis-quiles-6-700

controversial-illustrations-gunsmithcat-luis-quiles-19-700

controversial-illustrations-gunsmithcat-luis-quiles-18-700
Do tej pory profil artysty na Instagramie polubiło już ponad 14 i pół tysiąca osób, a jego profil na Facebooku ma ponad 100 tysięcy fanów.