14 godzin temu

Materia organiczna odkryta na Ceres!

Karłowata planeta Ceres może wydawać się trochę większą asteroidą. Do tego ma niegościnną temperaturę powierzchni - 100 stopni poniżej zera w dzień i 225 w nocy. Jednak zainteresowanie zimnym, skalistym obiektem niezwykle wzrosło, gdy ostatnio NASA znalazło na niej ślady materii organicznej.
18 godzin temu

Dlaczego piątek trzynastego jest nieszczęśliwym dniem?

Ludzie na całym świecie w piątek trzynastego budzą się z wielkim niepokojem. Często odmawiają sobie różnych rzeczy, bardziej na siebie uważają, rozglądają się dwa razy zanim wejdą na pasy dla pieszych - bo w końcu piątek trzynastego jest pechowym dniem..
21 godzin temu

Pułapka na owady wyłapująca tylko jeden gatunek

Inteligentna pułapka na owady? W dzisiejszych czasach to nic trudnego. Pułapka przyciąga tylko te owady, które przenoszą wirus Zika.
1 dzień temu

Astronomowie odkryli 7 egzoplanet, na których potencjalnie mogłoby rozwinąć się życie!

Naukowcy z NASA odkryli co najmniej 7 planet wielkości Ziemi, oddalonych od nas jakieś 40 lat świetlnych. Każda z nich spełnia wymogi, by potencjalnie podtrzymać życie — ogłosili w środę astronomowie podczas konferencji prasowej.
3 dni temu

Życie na innej planecie jest coraz bardziej możliwe

Naukowcy NASA opracowali nową metodę, która pomoże skuteczniej szukać oznak życia na innych planetach. To dla mieszkańców Ziemi niezwykle ważne, by odkryć planetę, na której znajdują się żywe komórki.
4 dni temu

Kit Kat sushi!

Kit Kat ma niespodziankę dla miłośników sushi.
4 dni temu

Astronauta, który był uczulony na księżyc

W grudniu 1972 roku Eugene Cernan i Harrison Schmitt zakończyli sukcesem badania w dolinie Taurus-Littrow na południowo-wschodnim „wybrzeżu” Księżyca. Pewnego dnia, po powrocie na pokład, załoga rozpoczęła procedurę zdejmowania skafandrów i nagle...
5 dni temu

Najdroższe owoce świata

Niezwykle rzadkie, trudne w uprawie lub dostępne tylko, w niektórych regionach na świecie. Prawdopodobnie nigdy nie zobaczymy ich na nasze oczy, a już na pewno nie będzie nas stać, aby ich spróbować ;)
5 dni temu

Zmieniamy Ziemię 170 razy szybciej niż naturalne procesy

Klimat na Ziemi ostatnimi czasy zmienia się aż 170 razy szybciej niż miało to miejsce w ciągu poprzednich siedmiu tysięcy lat. Wszystko przez człowieka.
6 dni temu

Ekstrawertyk i nimfomanka, czyli o małżeństwie Salvadora Dalego z Galą

Od samego początku byli nierozłączni, Salvador uważał Galę za swoją muzę, ideał kobiety, która koniec końców stała się jego żoną.