1 dzień temu

Ośmiornice zaskoczyły naukowców!

Ośmiornice są niesamowite. Ostatnio jednak naukowcy odkryli coś, co kompletnie ich zaskoczyło.
1 dzień temu

Dlaczego głęboki oddech pomaga nam się uspokoić?

Odpowiednie techniki oddechowe pozwalają nam wyciszyć nerwy - wie o tym każdy psychoterapeuta oraz praktyk medytacji. Teraz naukowcy odkryli szlak neuronowy w mózgu kontrolujący ten proces.
2 dni temu

To zapewni orgazm każdej kobiecie!

Kilka słów o kobiecym orgazmie.
2 dni temu

Zoo, w którym płacono psem albo kotem

W XVIII istniało zoo, w którym zwiedzający mogli płacić za wstęp kotem bądź psem. Zwierzęta były przeznaczone na karmę dla lwów. A działo się to w londyńskim Tower Menagerie...
2 dni temu

6 przykładów technologii naśladujących naturę

DaVinci swoje projekty maszyn latających tworzył obserwując ptaki. I chociaż biomimikra nie przyniosła mu sukcesu w lotnictwie, natura pomogła wielu inżynierom oraz projektantom w tworzeniu wielu wynalazków i technologii. Poniżej 6 przykładów, jak obserwacja natury pozwala na tworzenie udoskonaleń, które mogą rozwiązać wiele współczesnych problemów.
3 dni temu

W Nowej Zelandii wystartował balon NASA

25 kwietnia o godz. 00:49:53 (czasu polskiego) z lotniska Wanaka w Nowej Zelandii wystartował balon NASA. Ten Super Pressure Balloon jest już na wysokości 34 km nad powierzchnią Ziemi. Obiekt o gabarytach porównywalnych z boiskiem do amerykańskiego futbolu (objętość 532,000 m3 i nośność 2 495 kg) będzie krążył w atmosferze. Specjaliści chcą pobić rekord w lotach balonowych (100 dni).
3 dni temu

Kto buduje domy hobbitom?

Firma Green Magic Homes produkuje domy, które wyglądają identycznie jak te, w których mieszkali hobbici z Shire. Magiczne domki są już dostępne na terenie Europy, co więcej - ich budowa nie zajmuje więcej niż 7 dni.
3 dni temu

Dlaczego na wiosnę jest najwięcej samobójstw?

Wiosenny szczyt samobójstw został zaobserwowany przez naukowców już w XIX wieku. Zdarza się ich od 20 do 60% więcej niż w czasie zimowych miesięcy. Wydaje się to nieco sprzeczne z intuicją - w końcu to zimowy brak słońca obwiniany jest za obniżenie nastroju, a wiosnę kojarzy się z odrodzeniem i nowymi siłami. O co więc chodzi?
4 dni temu

Dieta bezglutenowa może wywołać cukrzycę!

Nowe badania z Harvardu pokazują związek między dietą bezglutenową a zwiększonym ryzykiem zachorowania na cukrzycę typu 2.
4 dni temu

Dermatolodzy protestują - negatywny bohater nie może mieć problemów skórnych

Kolejny życiowy problem wygenerowany przez Hollywood...