3 tygodnie temu

Eksperyment z balonem, który okrutnie oszukuje nasze mózgi

Jak działa fizyka wewnątrz samochodu? To sprawdzał chyba każdy na własnym przykładzie. Kiedy samochód, czy autobus rusza, wtedy wszyscy pasażerowie czują lekkie wciskanie w fotel, lub fizyka stara się ich przechylić w kierunku tyłu autobusu, dlatego żeby temu zapobiec, nachylamy się lekko w przód.
3 tygodnie temu

Serce planety

3 tygodnie temu

Pies w lustrze, czyli o zwierzęcej świadomości

Sroki, szympansy, słonie i jeszcze kilka innych gatunków zwierząt może pochwalić się zdanym testem na samoświadomość. Do tej pory psy nie należały do tego grona, ale najnowsze badania wskazują, że jest inaczej!
3 tygodnie temu

10 cech kosmitów według naukowców

Jeśli w kwestii kosmitów wierzyć Hollywood, muszą być ogromni, obślizgli i bardzo nie lubią ludzi. Nie jest to trafny obraz istot pozaziemskich, które kiedyś być może dotrą na Ziemię…
2 tygodnie temu

Koulrofobia? Zdjęcia z horroru nie dadzą ci zasnąć

Strach przed klaunami to Koulrofobia. Taki widok potrafi przerazić zarówno dzieci, jak i dorosłych. 17-letni Eagan Tighman stworzył kolekcję zdjęć z udziałem swojego 3-letniego brata.
3 tygodnie temu

Co można zrobić z klocków Lego?

Z listy rzeczy, które Dania podarowała światu można wymienić aktorów Madsa Mikkelsena i Nikolaja Coster-Waldau, insulinę oraz klocki Lego. Te ostatnie to prawdziwy fenomen na skalę światową. Właściwie to trudno spotkać kogoś, kto nigdy nie miałby z nimi do czynienia. Nic w tym dziwnego, dzięki zróżnicowanemu asortymentowi legomaniacy mogą wykazać się kreatywnością i inwencją twórczą. A niekiedy ich pomysły się bardzo zaskakujące!