4 tygodnie temu

Czy Obcy nadchodzą? Anonymous opublikowali nowy materiał!

Czy Obcy nadchodzą? Anonymous opublikowali nowy materiał!
2 tygodnie temu

Najbardziej obrzydliwe sposoby na śmierć

Naukowcy odkryli co stanie się z ludzkim ciałem w bardzo makabrycznych okolicznościach.
4 tygodnie temu

Astronauta z NASA tłumaczy skąd wie, że kosmici nie odwiedzili jeszcze Ziemi

Tylko 12 osób z całej planety miało tyle szczęścia, aby móc przejść się po powierzchni innego ciała niebieskiego – Księżyca.
3 tygodnie temu

Czerwony Kapturek to drastyczna historia o dojrzewaniu oraz wciąż aktualna przestroga dla młodych dziewcząt

Dziś wiemy, że wiele z naszych ludowych tradycji było bardzo mocno zakorzenionych w naszej naturze. Świat nauki dziś doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że mitologie, czy nawet demonologie były w zamierzchłych czasach sposobem na rozumienie życia i świata.
3 tygodnie temu

Uwaga! Hakerzy mózgu!

Słuchawki odczytujące fale mózgowe, a przez to umożliwiające korzystanie ze sprzętu domowego lub granie w gry za pomocą myśli, są coraz popularniejsze. Czy użytkownicy mogą być narażeni na ataki hakerów?
4 tygodnie temu

Odkryto mechanizm multizadaniowości!

Dla wielu z nas wykonywanie dwóch zadań jednocześnie stanowi duże wyzwanie w codziennym życiu. Jednak niektóre osoby radzą sobie doskonale! Naukowcy z Izraela dokonali właśnie ciekawych badań na temat multitaskingu - czyli zdolności ludzkiego mózgu do multizadaniowości.
3 tygodnie temu

Koro – utrata genitaliów i śmierć? Kogo to może spotkać?

Syndrom koro to zaburzenie lękowe polegające na odczuwaniu kurczenia się genitaliów i przekonaniu, że w wyniku ich utraty nastąpi śmierć. Do tej pory syndrom koro był uważany za schorzenie występujące tylko w Azji. Jednak nie do końca tak jest…
3 tygodnie temu

OSTRZEŻENIE – niewidzialne prądy strugowe zabijają!

Są rzeczy, o których powinno się mówić bardzo głośno, bo są śmiertelne groźne i występują powszechnie, mimo to, wciąż mało kto o nich słyszał, dlatego ostrzegamy.
2 dni temu

Choroba szalonej ćmy - egzotyczna i przerażająca

2 tygodnie temu

Ludzki mózg może tworzyć modele, które mają aż 11 wymiarów!

Neurobiolodzy wykorzystali klasyczną matematykę w zupełnie nowy sposób, aby zajrzeć do naszych umysłów. Odkryli, że ludzki mózg jest pełen wielowymiarowych brył geometrycznych, które operują w aż 11 wymiarach.