2 lata temu

Oblicza boksu (w trakcie uderzenia)

Przeciętny cios doświadczonego boksera może osiągnąć 3451 N (Newtonów) siły. To mniej więcej tyle, co siła ziemskiej grawitacji wywierana na ciało ważące 352kg.
2 lata temu

Fraktalne wzory w przyrodzie

Matematyczne piękno fraktali polega na niekończącej się złożoności stworzonej ze stosunkowo prostych wzorów. Oto lista naturalnych przyrodniczych fraktali.
2 lata temu

Co ubezpieczają celebryci?

Jakie części ciała gwiazdy uważają za najcenniejsze? Większość ludzi myśli, że dla piosenkarek najważniejszy jest głos. Jednak patrząc na poniższe zestawienie część gwiazd ceni wyżej inne partie swojego ciała, niż te którymi pracują. Część z ubezpieczeń wydaje się być absurdalna, nie można jednak zapominać, że tego typu działania są także doskonałą reklamą dla ubezpieczycieli.
6 miesięcy temu

Jak nauczyć się rozpoznawać fałszywe informacje w sieci?

1 rok temu

Oficjalne zdjęcia w Korei Północnej są poprawiane w Photoshopie

Korea Północna jest znana ze swojej propagandy. W tym kraju możliwym staje się wszystko, byle tylko pokazać wielkość państwa i utwierdzić mieszkańców w przekonaniu, że żyją w raju na ziemi. Czasami jednak idealny obraz ma pewne skazy... Cóż, wypadałoby nauczyć się lepiej Photoshopa.
5 miesięcy temu

Z „Drobinką” sprzątanie staje się przyjemniejsze!

Sprzątanie, w tym odkurzanie, to nieodłączony element naszego życia. Z pewnością każdy, kto kiedyś odkurzał, zna miejsca, do którego nie da się dostać żadną końcówką do odkrzacza lub dostęp ten jest utrudniony. Z nową ssawką rurkową może się to zmienić!
2 lata temu

Pamiętacie Leona Zawodowca? - obejrzyjcie galerię zza kulis produkcji!

Każdy dzisiejszy 30-sto latek pamięta kultowego „Leona Zawodowca”. Debiut aktorski zaledwie 13-sto letniej wówczas Natalie Portman, Jeana Reno i Garego Oldmana u szczytu swojej kariery aktorskiej i okrzyknięty już wówczas mianem kultowego reżysera Luc Besson. Historia dziwacznej miłości nastoletniej dziewczynki i płatnego mordercy wyznaczyła standardy gatunku na długie lata.
1 rok temu

Zakonnice hodujące marihuanę

Oczywiście nie wszystkie mniszki hodują marihuanę. Jesteśmy całkiem pewni wręcz, że większość tego nie robi. Istnieje jednak pewien wyjątkowy zbór, który z hodowli konopi uczynił swoją specjalność.
1 rok temu

Interaktywna mapa występowania ognisk chorób spowodowanych brakiem szczepień

Ta interaktywna mapa pokazuje miejsca na świecie, gdzie doszło do występowania przypadków odry, świnki, krztuśca, polio, różyczki i innych chorób, którym można łatwo zapobiegać poprzez niedrogie i skuteczne szczepienia.
9 miesięcy temu

Wymowne ilustracje ukazujące smutny obraz dzisiejszego społeczeństwa

Polski grafik, rysownik i scenograf, Igor Morski, w swoich pracach ukrył wiele znaczeń i symboli. Ilustracje są mocne i wymowne, skłaniają do refleksji nad rzeczywistością, której jesteśmy częścią i którą współtworzymy, jako elementy społeczeństwa.