7 miesięcy temu

Laboratoryjna czarna dziura potwierdzi założenia Hawkinga?

Hawking_andEventHorizon2-150
1 rok temu

Co by się stało gdyby ludzie zniknęli z Ziemi?

Poczynając od regulacji rzek aż po skład atmosfery człowiek ma niesamowity wpływ na naszą planetę. Ale co by się stało gdybyśmy wszyscy nagle zniknęli?
1
1 rok temu

Dlaczego człowiek nie ma futra?

Jak wiemy jesteśmy spokrewnieni z małpami – dlaczego więc w przeciwieństwie do wszystkich naczelnych mamy włosy tylko na niewielkiej powierzchni naszych ciał? Na to pytanie brak jednoznacznej odpowiedzi, nie mniej jednak istnieje wiele teorii, które mogą tłumaczyć nasz odmienny od zwierząt wygląd.
3e3686cf
2 lata temu

Zdjęcia szkolnych boisk z całego świata – jak wyglądały Wasze?

Projekt „Playground” - brytyjski fotograf robi zdjęcia szkolnych boisk z całego świata.
Emiliano Zapata Elementary School, Pachuca de Soto, Hidalgo, Mexico
2 miesiące temu

Czy kocie mruczenie ma właściwości lecznicze?

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników kotów! Towarzystwo mruczącego futrzanego ulubieńca może pozytywnie wpływać na zdowie.
what-makes-a-cat-purr-1024x512
1 rok temu

Przełomowe odkrycia naukowe 2014 roku

Czołowy amerykański magazyn naukowy „Science” opublikował niedawno listę największych, najbardziej przełomowych odkryć ubiegłego roku, z różnych dyscyplin. Każde z nich może otworzyć przed ludzkością nowe, nieznane dotąd możliwości rozwojowe, a więc przyjrzyjmy się im z bliska…
shutterstock_65857492
7 miesięcy temu

Jak duża jest Afryka? Większa niż nam się wydaje

Płaskie mapy znacznie zniekształcają rozmiary krajów i kontynentów. Zobaczcie jak duża jest Afryka.
Africa-22
4 miesiące temu

2016 najcieplejszym rokiem w historii!

Analiza pierwszych sześciu miesięcy roku pokazuje, że każdy miesiąc był jak na razie najcieplejszym miesiącem notowanym od czasu rozpoczęcia współczesnych pomiarów w 1880 roku. Tendencja pokazuje, że bieżący rok przegoni 2015 w pobijaniu rekordu.
Credit: daulon/Shutterstock.com (sunset image); NASA/JPL (data and overlay).
4 tygodnie temu

Pochówek na księżycu

Ludzie od wielu lat szukają alternatywnych form pochówku dla składania ciał zmarłych w ziemi. Jednym z najciekawszych rozwiązań jest wysyłanie prochów na księżyc.
Zdjęcie: elysiumspace.com
1 rok temu

Zobacz jak śmieci niszczą świat, w którym żyjemy!

Od wyniszczających wycieków ropy do przepełnionych wysypisk – polityka ludzkości dążąca do uczynienia własnego życia lepszym i wygodniejszym, bez oglądania się na skutki uboczne, uderza najbardziej w przyrodę, powodując nieodwracalne katastrofy ekologiczne. Obecnie zanieczyszczenie środowiska jest wymieniane jako numer 1 na liście najgroźniejszych zabójców przyrody.
You Will Want To Recycle Everything After Seeing These Photos! - Trapped In Plastic, This Turtle’s Waist Couldn’t Grow (1)