2 lata temu

Ten kran oszczędza wodę dzięki zamienie jej strumienia w piękne wzory

Ten niezwykły projekt łączy dbałość o środowisko naturalne z pięknym luksusowym designem.
6 miesięcy temu

Tradycyjne zabawki, które uczą nas zasad fizyki

W porównaniu do gier video zabawki z dawnych lat mogą wydawać się dzisiaj nudne. Ale w rzeczywistości nie są one aż tak przyziemne, jak się wydaje. Wiele z nich ucieleśnia ważne pojęcia fizyczne i zabawa nimi może pomóc dzieciom rozwijać intuicyjne rozumienie świata wokół nich. Czyli robić coś, czego nie osiągniemy dzięki grom video.
1 rok temu

Co zrobić, żeby dalej słuchać Youtube’a po zamknięciu okna przeglądarki?

Jednym z największych problemów pierwszego świata jest brak możliwości słuchania ulubionych piosenek na YouTube robiąc równocześnie inne rzeczy na naszych iPhone'ach. Jak to się dzieje, że nie jesteśmy w stanie rozwiązać tego problemu, podczas gdy wysyłamy roboty na obce planety a nawet komety?!
4 miesiące temu

Mózg a płeć: naprawdę aż tak się różnimy?

Nie ma wątpliwości, że kobiety i mężczyźni różnią się nie tylko budową ciała. Dotyczy to zarówno zachowań w pewnych sytuacjach, jak i preferowanych stylów poznawczych, czyli sposobów rozwiązywania danego zadania. W jaki sposób – i czy w ogóle – można wytłumaczyć te różnice?
2 lata temu

Kampania społeczna - dlaczego nikt nie chce kupić koszulki za 2 euro?

Koszulka za dwa euro to niesamowicie dobra oferta! Każdy z nas z pewnością mając taką możliwość chciałby skorzystać i kupić. Jednak podczas tego eksperymentu w Berlinie nikt nie kwapił się do zakupu t-shirtów z ulicznego dyspozytora – dlaczego?
2 lata temu

Świetliste tornada na fotografiach

Patrząc po raz pierwszy na te zdjęcia zadajesz sobie pytanie „o co tutaj chodzi”. Sekret tych niezwykłych fotografii okazuje się być prostszy niż przypuszczacie.
5 miesięcy temu

Wykryto nowy rodzaj czarnej dziury

Czarne dziury są jednymi z najbardziej tajemniczych obiektów we wszechświecie. Z tego co o nich wiemy mają jedną wspólną cechę - większość z nich podzielić można na dwie kategorie: małych dziur o masie kilka razy większej od Słońca; lub takich, które ważą miliony miliardów Słońc.
2 lata temu

Zdjęcia z planu pierwszych Gwiezdnych Wojen

W kinach można już oglądać najnowszą część sagi Gwiezdnych Wojen "Przebudzenie mocy". Cofnijmy się jednak w czasie i zobaczmy zdjęcia z planu podczas kręcenia pierwszego filmu w 1977 roku.
2 lata temu

5 symboli, których pierwotne znaczenie było całkowicie odwrotne

Świat jest pełen symboli. Wieloma z nich posługujemy się na co dzień. Jednak jeśli cofniemy się do początku ich istnienia, możemy czasami naprawdę się zdziwić. Znaczenie niektórych symboli uległo radykalnej zmianie – to co obecnie oznaczają jest całkowitym przeciwieństwem ich pierwotnej koncepcji.
2 miesiące temu

Ta małpa pokazuje jak niebezpieczne może być obżarstwo

Otyły makak o pseudonimie “Uncle Fatty” stał się hitem Internetu. Żyjąca w pobliżu jednego z pływających bazarów w Bangkoku małpa ma stały dostęp do produktów spożywczych - zarówno owoców, jak i tych wysoko przetworzonych. W efekcie swojego spożywczego rozpasania będzie musiała udać się na leczenie do kliniki dla zwierząt.