2 lata temu

Założyciele Pumy i Adidasa byli braćmi ...i nazistami

Rok 1970. Za chwilę rozpocznie się finał mistrzostw świata w piłce nożnej. Sędzia jest gotowy aby odgwizdać rozpoczęcie meczu, jednak Pelé go powstrzymuje. Ma prośbę - chciałby jeszcze zawiązać sznurowadło w jednym ze swoich butów. Klęka, sznurując buty, a cały świat na ekranach swoich telewizorów widzi zbliżenie butów piłkarza. Są to buty od Pumy. Pelé dostał za to 120 tysięcy dolarów. Zostało to odebrane jako niepodważalny triumf Pumy nad Adidasem - jej odwiecznym rywalem. Obie firmy zaciekle walczyły na rynku od długiego już czasu. Jej początek ma miejsce jeszcze przed Drugą Wojną Światową.
2 miesiące temu

Ta farba powoduje, że włosy zmieniają kolor w zależności od temperatury otoczenia!

Brytyjska firma The Unseen stworzyła farby do włosów, które mogą zmieniać ich kolor, pomiędzy dwoma odcieniami, w zależności od temperatury. Rewolucyjny produkt wywołał fale zainteresowania po premierowej prezentacji na London Fashion Week.
3 miesiące temu

Gry wideo pomocne w leczeniu depresji

Naukowcy zaobserwowali obiecujące efekty leczenia depresji, przy użyciu gier wideo zaprojektowanych do leczenia problemów poznawczych.
2 lata temu

Samochodowy transport w przyszłości - jak mógłby wyglądać ?

Wyobraźmy sobie nowoczesne rozwiązania z „mówiącymi” drogami, które komunikują się z samochodami i natychmiast przekazują najnowsze informacje, na temat warunków na drodze: powstających korkach, zmianach pogodowych, wypadkach. Czy przyszłość jest aż tak odległa?
2 lata temu

Oto nowa flaga naszej planety

W miarę rozwój badań nad kosmosem i docierania do coraz dalszych zakątków wszechświata, przydałoby się pomyśleć o stworzeniu flagi reprezentującej nie tylko poszczególne narody, lecz również całą planetę. Amerykański student Oskar Pernefeldt zaproponował jak taka flaga mogłaby wyglądać. Podoba wam się?
2 lata temu

Kiedyś ludzie mieli klasę..

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć, na których widać, że w przeszłości ludzie pokazywali klasę dosłownie na każdym kroku. Dotyczy to zarówno dorosłych, jak i dzieci. Mężczyźni byli męscy, a kobiety kobiece. Obecnie nie brakuje głosów twierdzących, że w dzisiejszych czasach mamy tego zdecydowanie za mało. Na poniższych fotografiach wyraźnie widać różnice między "kiedyś" a "dziś" (choć czasem wygląda to zabawnie).
4 miesiące temu

Starożytny Mars mógł być przystanią dla życia przez długi czas

Niektóre rejony Marsa były zdolne do podtrzymania życia w formach jakie znamy, przez rozległe okresy w swojej starożytnej przeszłości - być może setki milionów lat, sugerują nowe obserwacje NASA dokonane przez lądownik “Curiosity”.
1 rok temu

Księżyc Marsa się rozpada!

Widoczne na powierzchni Fobosa, księżyca Marsa, delikatne rowki są prawdopodobnie wczesnymi sygnałami naruszenia konstrukcji satelity i wkrótce doprowadzą do jego rozpadu.
6 miesięcy temu

Trądzik nie jest taki zły! Masz pryszcze? Dłużej zachowasz młody wygląd!

Oznaki starzenia skóry takie jak zmarszczki oraz wiotczejąca skóra z reguły pojawiają się później u osób, które w ciągu swojego życia skarżyły się na problemy z trądzikiem.
7 miesięcy temu

Zamieszkaj gdzie chcesz w ekologicznej kapsule zasilanej wiatrem i energią słoneczną

Ecocapsule oferuje domową wygodę dla pragnących życia na krawędzi.