1 rok temu

6 tajemniczych i przerażających miejsc na ziemi

Oto miejsca, których powstanie oraz istnienie owiane jest tajemnicą. Jak powstały oraz czym spowodowane są dziwne zjawiska, do których dochodzi na ich terenie? Na rozwiązanie tych zagadek będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.
6 miesięcy temu

Pomysłowe schody na drzewa

Duet projektantów, Thor te Kulve i Robert McIntyre, zaprojektował sprytny system, który pozwoli każdemu łatwo i bezpiecznie wejść na drzewo, a dokładniej wybudować schody dookoła pnia bez jakichkolwiek narzędzi.
1 rok temu

Czy jest ten dziwny morski stwór rodem z dawnych marynarskich legend?

Płetwonurkowie spotykają przedziwne stworzenie w wodach Pacyfiku, czy to macki potwora?
2 lata temu

Oto nowa flaga naszej planety

W miarę rozwój badań nad kosmosem i docierania do coraz dalszych zakątków wszechświata, przydałoby się pomyśleć o stworzeniu flagi reprezentującej nie tylko poszczególne narody, lecz również całą planetę. Amerykański student Oskar Pernefeldt zaproponował jak taka flaga mogłaby wyglądać. Podoba wam się?
2 lata temu

5 symboli, których pierwotne znaczenie było całkowicie odwrotne

Świat jest pełen symboli. Wieloma z nich posługujemy się na co dzień. Jednak jeśli cofniemy się do początku ich istnienia, możemy czasami naprawdę się zdziwić. Znaczenie niektórych symboli uległo radykalnej zmianie – to co obecnie oznaczają jest całkowitym przeciwieństwem ich pierwotnej koncepcji.
3 miesiące temu

Czarna materia nie jest cząsteczką?

6 miesięcy temu

Plaża, na której zamiast muszli można znaleźć klocki LEGO

Na plaży można znaleźć wiele rzeczy, muszle, bursztyny, czasami nawet list w butelce, wyrzucony na brzeg skarb, albo klocki LEGO... To jak urzeczywistnienie dziecięcych marzeń!
5 miesięcy temu

Jak słoneczna burza omal nie wywołała konfliktu zbrojnego

W czasach zimnej wojny każda podejrzana aktywność (nawet słońca) mogła oznaczać dywersję wroga. Na szczęście nauka pozwoliła uniknąć konfliktu….
6 miesięcy temu

Iluzje zakończone prawdziwą tragedią

Niestety nieudane sztuczki zdarzały w historii występów. Przeważnie jednak kończyły się tragicznie dla samego performera a nie zaangażowanych przez niego ochotników.
2 lata temu

Rozważasz adopcję kota? Zobacz wcześniej ten komiks

Stare i/lub chore koty też potrzebują miłości! Jeśli szukasz spokojnego (nie znaczy to nudnego) zwierzęcego towarzysza, rozważ wybór kota już dojrzałego!