2 lata temu

Dlaczego koty boją się ogórków i dlaczego można ich nimi straszyć?

Ostatnio furorę na Youtube robią filmiki, na których ludzie straszą swoje koty… ogórkiem. Okazuje się jednak, że nie powinni tak robić.
2 lata temu

Niesamowite hiszpańskie miasto pod skałą – aż trudno uwierzyć, że ludzie żyją w takim miejscu!

Anadaluzyjskie miasto Setenil de las Bodegas wygląda jak sceneria filmów fantasy, niewątpliwie jest to jedno z najbardziej niezwykłych ludzkich osiedli na świecie – miasto zbudowane jest dokładnie pod wielkimi skałami! Przez stulecia ludziom udało się przekształcić to pozornie niegościnne miejsce na swojską przystań.
2 lata temu

Najlepiej przebadany mózg w historii

Przez półtora roku pracownik Uniwersytetu Stanford, Russell Poldrack, poddawał się regularnemu badaniu mózgu przy pomocy rezonansu magnetycznego. Skanując swoją głowę w każdy wtorek i czwartek przez 10 minut ustanowił rekord – jego mózg jest obecne najlepiej przebadanym mózgiem w historii.
2 lata temu

7 argumentów potwierdzających teorię ewolucji

Jeśli zdarzy się wam kiedyś spotkać z zagorzałym kreacjonistą bądźcie przygotowani! Oto zestaw argumentów, do naukowej dyskusji na temat ewolucji.
2 lata temu

Zwycięskie zdjęcia konkursu na najlepsze podwodne fotografie!

Oto laureaci międzynarodowego konkursu Underwater Photographer Of The Year 2015. Uczestnicy przesłali pracę z ponad 40 krajów. Zobaczcie co kryje w sobie ocean!
2 lata temu

Niezwykłe mózgi zwierząt

Oto 12 przykładów najbardziej niezwykłych mózgów, jakie można znaleźć w ostającym nas świecie.
2 lata temu

Jedzenie przyspiesza procesy starzenia – przynajmniej w przypadku węży

Jedzenie stanowi fundament przetrwania, w jaki sposób może więc wpływać na przyspieszenie śmierci?
5 miesięcy temu

Oto największy ślad dinozaura!

Zespół paleontologów z Uniwersytetu Queensland w Brisbane twierdzi, że znalazł największy do tej pory odcisk dinozaura, w regionie zwanym "Australijskim Parkiem Jurajskim". Naukowcy zidentyfikowali 21 różnych typów tropów dinozaurów w obrębie dwudziestopięcio kilometrowego odcinka wybrzeża na półwyspie Dampier, w tym gigantyczny ślad, o długości 1,75 metra!